Parim madrats ehk hea madrats on iga inimese jaoks erinev
madrats-harmony-duo

Madratsite maailmas pakutavate variantide hulk suureneb iga aastaga. Arendatakse nii uusi tehnoloogiaid kui taas avastatakse unustatud vanu. Veel parem, kui kombineeritakse vana ja tuntud lahendust modernsete meetoditega.

Kõik teavad kui tähtis on korralik uni. Seetõttu võib uue madratsi valimine ärevusse ajada – kuidas valida madratsit, et raha ka asja ette läheks?

Hea madrats ja selle mitu nägu

Rusikareegel on, et madratsi peaks välja vahetama iga 5-7 aasta järel. Mõni madrats võib vastu pidada keskmisest kauem või keskmisest vähem. Seetõttu on hea idee jälgida teisi näitajaid, mis annavad tasapisi märku, et madratsi eluiga on lõppemas: pidev öine ärkamine, magamisest hoolimata ei ole väljapuhanud tunnet või ärkamine valutava seljaga.

Ja kui on aeg leida uus parim madrats, siis orienteerumist saab alustada materjalidest:
  • Memory foam ehk kehakuju talletav madrats on vedruvaba lahendus, mis pakub oma tehnoloogia tõttu märkimisväärselt head tuge kogu kehale. Seetõttu on see hea valik neile, kes eelistavad madratsit, mis jälgib keha kontuuri ning lausa kallistab keha.

  • Lateksmadrats on tuntud oma jahutavate omaduste poolest. Vetruvus on võrreldav poroloon madratsiga, ent ei jälgi kontuuri sama suure täpsusega ehk on natuke jäigem.

  • Vedrumadrats on hea traditsiooniline valik. Ühe- või ka kahekihiliselt paigaldatud vedrud pakuvad meeldivat toetust, vetruvust ning reeglina tugevamat servatoetust. Vedrumadrats on tihtipeale parem valik ka keskmisest suurema kehakaaluga inimesele ning neile, kes soovivad kõige jahedamat varianti.

  • Kattemadrats ei ole päris omaette seisev madratsitüüp, vaid tegu on lisandiga. Kattemadratsi ülesandeks on madratsit määrdumise ja tolmu eest kaitsta, aga ka pakkuda magajale lisatuge. Parim kattemadrats muudab muidu liiga jäiga või ka vormist väljas madratsi mugavamaks asemeks.

  • Kui tavaliselt on vaja omavahel kombineerida madrats ning voodiraam, siis kontinentaalvoodi on teistsugune variant. Ilma raamita voodi, mille eri tüüpi madratsid pakuvad maksimaalselt mugavust.


Parimad madratsid – mida silmas pidada?

Madratsi jäikust on keeruline kellelgi teisel hinnata. Üks asi on see millise jäikusega madrats tehasest välja tuleb, kuid see, kuidas jäikust tajutakse, sõltub kasutaja kehatüübist, kaalust, pikkusest ning rohkemastki. Üks, mis annab aimdust millise jäikusega madratsi suunas vaadata, on magamisasend.

Kes armastab magada külje peal, nende jaoks on head madratsid, mille jäikus jääb keskmise ning pehme vahele. Külili magajad muudavad oma asendit võrdlemisi tihti. Liiga jäik madrats ei luba aga madratsil keha kontuure jälgida, mis tähendab pingeid alaseljas, kaelas ning õlavöötmes.

Vastupidi, kes armastab magada selili, neile on parem just jäik madrats. Liiga pehme madrats ei toeta keha ning puusade piirkond võib liiga sügavale vajuda, mistõttu selgroog jääb halba asendisse, tuues kaasa suuremad seljaprobleemid. Sama kehtib ka kõhuli magajatele – liiga pehme madrats laseb kehal lohku vajuda, pannes lisapinge taaskord seljale.

Lisaks üldisele jäikusele on parimad madratsid need, mis on erinevate jäikustsoonidega. Jalad vajavad vähem toestust kui näiteks puusad, mistõttu on abi sellest, kui antud kehaosasid toetavad vedrud on pehmemad. Samas ülakeha ja puusapiirkond sobivad paremini jäigemate vedrudega.

Kindlasti on madratsi valimisel oma osa ka eelarvel. Samas pole mõtet soetada kõige odavamat varianti. Oma heaolusse ning unekvaliteeti investeerimine on väärt otsus ning hästi läbimõeldud ja õigesti valitud madratsid tähendavad suurepärast und paljudeks aastateks.


Näiteks vedrumadrats HARMONY DUO:

 


Huvitavad tooted ja soovitused magamistuppa

Siit leiad valiku vedrumadratseid meie laiast toodete valikust.  Lisaks loe kindlasti juurde kuidas üldse madratsit ja kattemadratsit peaks valima ning mida valimisel silmas pidada.