Kuidas valida madratsit?

Kuidas valida madratsit - madratsi valimine - parimad madratsidUni on meie jaoks oluline ja soovituslik on magada ööpäevas 7-8h järjest. Hea une saladuseks on õige madrats, sobilik magamistoa sisetemperatuur jpm. Meie keskendume sellele millist madratsit osta, et puhata end öö jooksul hästi välja, sest see on just põhiline, millele inimesed tihtipeale unustavad tähelepanu pöörata.

Madratsi valimine ei ole kerge ja tuleb arvestada, et õige leidmine võtab aega. Milline on hea madrats ja milline madrats valida koju? Anname sulle 3 soovitust, et õige madratsi valimine sujuks hõlpsasti.

Omad juba head ülevaadet, kuidas valida madratsit? Tutvu edasi madratsid ja kattemadratsid ja voodid tootevalikuga.

Madratsi valimine - millele tähelepanu pöörata?

Madratsites kasutatakse väga erinevaid vooderduste kombinatsioone ja vedrusüsteeme, mille alusel saab liigitada need erinevateks tüüpideks. Seetõttu soovitame madratsi valimisel viia ennast eelkõige kurssi erinevate variantidega ja seejärel kindlaks teha, milline neist sobib kõige paremini. Oluline on proovida mitmeid erinevaid madratseid ja neid omavahel võrrelda.

Esimene soovitus madratsi valimisel - proovi madratsit!
Vale madrats on nii meie unele kui ka seljale halb. Selleks, et päriselt teada saada, milline madrats valida, tuleb see ise järgi proovida. Testi, kuidas on madratsil lamada!
Õige madratsi leidmine võtab aega ja sinu kehale sobivat madratsit ei leia muud moodi kui järele proovides. Oluline on lamada madratsil, võtta erinevaid asendeid magades küljega, selili ja kõhuli ja proovida niimoodi see läbi.

Teine soovitus - lamades jälgi enda keha asendit ja tunneta kehakumerusi.
Madrats ei tohi olla liige pehme ega liiga kõva.
Milline on hea madrats just sulle, saad katsetada nii: lamades selili proovi asetada enda käed keha ja madratsi vahele. Kui käte asetamine on keha alla lihtne, siis madrats on sinu jaoks liiga kõva. Kui aga saad asetada käed enda alla väga vaevaliselt, siis on madrats liiga pehme. Õige madrats peaks olema selle vahepealne.

Kolmas soovitus - võta madratsi soetamisele kaasa teine inimene.
Teine inimene saab abistada sobiva madratsi valimisel, sest see võimaldab vaadata, milline on sinu kehaasend madratsil lamades. Madrats ei sobi sulle kui sinu puusad vajuvad liiga palju madratsi sisse ja lülisammas tõmbub kõveraks. Liialt kõva madratsi puhul ei vaju sinu keha peaaegu üldse madratsi sisse ning lülisammas on teistpidi ebaloomulikus asendis.

kuidas valida madratsit - millist madratsit valida

Kui otsid madratsit külaliste majutamiseks, siis soovitame kaaluda kvaliteetseid vedrumadratseid POCKET HARMONY-lt. Need madratsid on vastupidavad ja väga kergelt lahti pakitavad, vaata lähemalt lühivideost.

Seda, millist madratsit valida on raske öelda, sest see sõltub inimese kehakujust. See, milline on hea madrats ühele või teisele inimesele sõltub inimese kehaasendist, kaalust, pikkusest jpm. Võta madratsi valimiseks aega ja järgi meie soovitusi, et leida endale sobiv madrats.

Millist madratsit osta?

Milline on hea madrats ja millist madratsit osta koju? Kuidas ära tunda, milline madrats on õige?
Vastame neile küsimustele, et muuta madratsi valimine lihtsamaks.

Vedrumadratsid

Kindlasti on paljudel inimestel (maa)kodus vedrumadratseid - vanasti tehtud vedrumadratsid vajusid kiiresti ära, sest vedrud läksid sees katki. Tänapäeval toodetakse vastupidavamaid vedrumadratseid, mis nii kergelt ei vaju ära.
Müügil on madratsid bonell- ja pocket-vedrustusega.

  • Pocket-vedrusüsteemiga madratsid on valmistatud nii, et vedrud on pakitud kokku riidest kotikestesse, millega need on omavahel ühendatud. Selline tehnoloogia tagab tugevama vedrustuse vastupidavuse ja annab kehale toestuse just sealt, kuhu peale keharaskus avaldub.

  • Bonell-vedrusüsteem on traditsiooniline vedrusüsteem, millel on vedrud üksteise külge tugevalt ühendatud. Bonell madratsid on stabiilsed ja vastupidavad, mis sobivad erineva kehatüübiga inimestele.

Vedrumadratseid iseloomustab vedrude arv ühe pinnaühiku kohta - mida rohkem on vedrusid, seda tugevam ja stabiilsem on madrats. Tuletame aga meelde, et iga inimene peab selle ikka ise järele proovima!

Poroloonmadratsid

Poroloonmadratsite suureks eeliseks on see, et nendele ei teki kergelt tolmulestasid kuna poroloon materjalina ei sobi neile.

Kui te ei tea, millist madratsit osta, siis poroloonmadrats on alati hea valik, need on õhku läbilaskvad, pehmed madratsid magamiseks. Kõrgema tehnoloogiaga poroloonmadratsid on valmistatud high resilience poroloonist või memory-foam’ist, mis muudavad madratsid veelgi vastupidavamaks. Memory-foam on nn mäluga madrats, mis oskab reageerida inimese keha soojusele ja moodustab selle ümber parema toestuse.

Vaata tooteid

Pealismadratsid

Pealis- ehk kattemadratsid annavad sinu voodile lisa toe kui ka kaitseb materjali kulumise eest. Pealismadratsid ei lase sinu peamisele madratsile tolmu ja baktereid koguda, mistõttu on need eriti olulised inimestele, kellel on tolmuallergia.

Pealismadratsi valimisel veendu, et selle kate oleks vahetatav ja pestav, et tagada täiuslik voodihügieen.

See, milline madrats enda koju valida, sõltub paljuski inimese kehakujust ja vajadustest. Soeta koju madrats, mis on kvaliteetne ja sinule sobiv!

Vaata tooteid madratsite ja kattemadratsite kategooriast.

madratsi valimine

Lisan ostukorvi...