Sleepwell madratsid

Kuidas valida madratsit?

Kušett või vedrumadrats? Kattemadratsiga või ilma? või hoopiski kontinentaalvoodi? Pehme? Kõva?

Madratsites kasutatakse erinevaid vedrusüsteemide, pehmenduste ja vooderduste kombinatsioone, millest tuleneb mudelite erinevus. Seega on oluline, et valikut tehes oleks võimalik proovida vähemalt kolme-nelja erineva madratsi vahel. Kindlasti ei piisa vaid madratsi või näidise katsumisest käega, oluline on pikali visata ning erinevaid madratseid proovida.

Igaühel on erinev kehaehitus, kuid lülisammas peab külili asendis magades olema sirge – et vereringe, lihased ning luustik saaks puhkeasendis taastuda.

Enne kauplusesse minekut on tark järele mõelda, milline võiks Sinu uus madrats olla – pehmem või kõvem kui praegune, laiem, kitsem või pikem, sama tüüpi või koguni luksuslik kontinentaalvoodi? Kas peab allergia- või seljaprobleeme arvesse võtma?

Kuidas valida madratsit

Mõned näpunäited, mida kaupluses madratsit proovides järgida:

  1. Tunne end vabalt, võta ära mantel ja jalanõud, lase lips lõdvaks.
  2. Heida pikali ja proovi erinevaid asendeid. Võta oma lemmikasend, nagu kodus magama uinudes. Kindlasti proovi ka kõhuli ja selili asendit.
  3. Tunneta keha kumerusi. Selili olles proovi panna oma käsi selja ja madratsi vahele. Kui saad seda teha ilma pingutuseta ja jääb isegi ruumi, siis see madrats on liiga kõva. Ja vastupidi: kui käsi mahub keha ja madratsi vahele vaevaliselt, siis on see madrats liiga pehme.
  4. Leba küljel ja tunneta tasakaalu. Kui kaldud kergesti ühele või teisele poole, on see madrats liiga jäik. Kui aga vajud liialt sügavale ja pöörata on raske, on see madrats liiga pehme.
  5. Proovi alusmadratsit erinevate kattemadratsitega ning tunneta nende erinevusi.
  6. Võta kõik kogetu kokku – ning proovi järgmist madratsit.

Vaata 2021 tootekataloogi:

Loe lisaks:
Sleepwell`iga tuleb hea uni
KKK - korduma kippuvad küsimused

Sleepwell madratsid Tähesajus

Sleepwell madratsid

Lisan ostukorvi...