Sagedased küsimused

Kas kõvem või pehmem madrats?

Laialt on levinud arvamus, et mida kõvem madrats, seda parem. Tegelikult on oluline see, kuidas madrats kehale tuge annab. Proovi erinevaid madratseid, tunneta, milline on Sinu kehale sobivaim.
Madrats peab võtma keha kuju, mitte keha madratsi kuju!

Milleks on vajalik kattemadrats?

Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja pikendab selle eluiga. Vajaduse korral on kattemadratsit ka lihtne ning odav välja vahetada. Sleepwell´i tootevalikus on kõikide kattemadratsite katted pestavad. Kui Sinu voodi koosneb kahest madratsist, siis kaotab kattemadrats ebamugava prao kahe asemepoole vahel.

Miks kasutatakse madratsites porolooni?

Tänapäevane poroloon on väga hea madratsimaterjal, see laseb õhku läbi, ei vaju ära ning ei kogu endasse lõhnu.
Viimase 10-20 aasta jooksul on porolooni arendatud sedavõrd, et see on maailmas üks enam kasutatavamaid pehmendusmaterjale.
Eriti hästi sobib poroloon allergikutele, sest see materjal on väga ebasobiv voodilestade elupaigaks. Sleepwell´i toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud ka Eesti Allergialiit.

Miks kasutatakse madratsites lateksit?

Lateks on kummipuu mahlast toodetud naturaalne, väga vastupidav ning paindlik materjal, mis sobib hästi vahekihiks vedrude ja kanga vahele. Sleepwell´i madratsite lateks on eritöödeldud, pestud ning kuivatatud. Nii laseb materjal hästi õhku läbi, on pehme ja vastupidav.

Kas vedrumadratsit peab pöörama?

Madratsit tuleks pöörata, sest materjalid vajavad taastumist. Paljud Sleepwell´i madratsid on kahepoolsed: villane pool hoiab talvel sooja, puuvillane pool laseb suvel hästi õhku läbi. Seega on soovitav madratsit vähemalt poole aasta jooksul korra pöörata.
Madratsi perioodiline pööramine pikendab märgatavalt ka selle kasutusiga!

Soovime voodikaaslasega erinevaid madratseid. Mida teha?

Kõige lihtsam on osta kaks erinevat madratsit ning nende peale kattemadrats. Nii magab kumbki talle sobiva madratsi peal, samas ei vähenda kattemadrats vedrumadratsi omadusi.
See lahendus sobib ka kušettidele - neid saab kokku kinnitada klambri või otsapaneeliga ja katta ühise kattemadratsiga.

Millist rolli mängib voodi alusraam magamise mugavuse juures?

Alusraam aitab madratsi parimaid omadusi välja tuua ning kindlustab selle pika ea. Soovitame kasutada alusraami, mille lippide vahe on 25-63 mm.
Kindlasti ära kasuta vineerist või puitlaastust alusplaati, see ei lase madratsil hingata.
100% lateksist või poroloonist madratsil peab olema vähemalt 28 lipiga alusraam.

Kui tihti tuleks madratsit vahetada?

Ka kõige kvaliteetsemad materjalid hakkavad ajapikku kuluma ning lisaks eritub magavast kehast umbes 0,5 liitrit vedelikku öö jooksul. Seetõttu soovitame vahetada madratsit keskmiselt 5-7 aasta järel.

Kuidas valida voodit?

Ära vali madratsit ainult kataloogi järgi, vaid mine kauplusesse proovima! Palu müüjal selgitada endale voodite ja madratsite omadusi ning erinevusi.
Võta proovides sama asend, milles eelistad õhtuti uinuda.
Enne lõplikku valikut proovi kindlasti mitut erinevat voodit.
Vali selline magamisase, milles tunned end tõeliselt mugavalt!

Lisan ostukorvi...