Naturaalsest rotangist mööbel

Naturaalne rotang (Rattan) - rotangist mööbel

Rotangmööbel

rotangmööbel KATALINA

Rotang on ronipalmiliik, mida aetakse sageli segamini bambusega. Erinevalt bambusest on rotangpalmi vars seest täis, mis muudab ta paremini töödeldavaks ja vastupidavamaks. Rotangpalmi varred on ligi 30m pikad, läbimõõduga 1-5 cm ja kasvavad vihmametsades muu taimestiku seas. Rotangpalmi kutsutakse seepärast ka džungli umbrohuks. Rotang on väga keskkonnasõbralik ega kahjusta vihmametsi. Suurem osa maailma rotangitoorainest on pärit Indoneesiast. Rotangit saab toota jätkusuutlikult tänu kiirele kasvule ja võimele kohaneda väga erinevate ökoloogiliste tingimustega. Lisaks pakub rotangi kasutamine mööblitootmises alternatiivi puidu raiumisele ja aitab kaasa metsaressursside kaitsele. Valides rotangi, annad oma hääle vihmametsade hävitamise ja maailma taastumatute fossiilkütuste varude raiskamise vastu.

KASUTAMINE: Mööblitööstuses on kasutuses nii suurema läbimõõduga toru meenutavad varred, kui ka peenemad liaanid, mis sobivad hästi erinevateks punutisteks. Jämedamaid varsi on võimalik painutada väga erineva kujuga mööblidetailideks. Painutatud rotang säilitab oma kuju igavesti. Kombineerides erineva jämedusega või lõigatud varsi ja punutist on võimalik luua omanäolise disaini ja otstarbega mööblit. Täispunutud rotangmööbli alusraam võib olla samuti rotangist või siis täispuidust. Rotang pinnad viimistletakse enamasti laki, peitsi või värviga.

HOOLDUS: Rotangmööbel on aastaringselt kasutatav siseruumides ning sobib hästi nii katusega terrassile või klaasitud rõdule. Mööblit võib kasutada välitingimustes, kuid tuleb meeles pidada, et rotangmööbel ei ole ilmastikukindel. UV kiirgus ning liigne niiskus avaldavad paratamatult oma mõju. Punutise vahele võib koguneda õietolmu ja mustust ning niiskuse mõjul tekkida hallitus. Otsese UV kiirguse mõju võib kahjustada viimistluskihti ning pleegitada värvi. Ilmastikutingimuste mõjul tekkinud kahjustuste kõrvaldamine on väga keeruline või isegi võimatu.

Siseruumides kasutav rotangmööbel ei vaja peaaegu mingisugust hooldust, võib vaid tolmulapiga või tolmuimejaga aeg-ajalt üle käia. Hooldust vajavad rohkem istmetel kasutatavad pehmed padjad, mida on vaja aeg-ajalt pesta ja uuendada.

Rotang looduses
rotangmööbel

Lisan ostukorvi...