MANGOPUU (Mangifera) ehk mangopuidust mööbel

 

Mangopuidust mööbel

Mangopuu pärineb troopilisest Lõuna-Aasiast ja Indiast. Taim kasvab kõrgeks, looduses isegi kuni 30-40 m kõrguseks, tüve läbimõõduks on 1-1,2 m ning nende iga on 100 aastat ja rohkem. Liike on ligi 70. Indias kultiveeriti mangopuu rohkem kui 4000 aastat tagasi ning viidi sealt ka Indohiinasse, Indoneesiasse, Lõuna-Hiinasse ning Egiptusesse jt Aafrika riikidesse. Lõuna-Ameerikasse jõudis mangokasvatus 18. sajandil, Põhja-Ameerikasse ja Austraaliasse 19. sajandil. Nüüdisajal on suurim mangopuu kasvataja India, järg­nevad Brasiilia, Pakistan ja Mehhiko.

KASUTAMINE: mööbel, muusikariistad, spoon, vineer, põrandad.

Mangopuitu on lihtne kasvatada ja see on üks parimaid materjale mööbli valmistamiseks, seda on kerge töödelda ja mangopuidul on unikaalne viimistlus ning põnevad värvid ulatudes kuldpruunist tumepruunini, on ka kollakaid-roosakaid-musti varjundeid. Mangopuu kasvab kiiremini kui tammepuu ja tiikpuu. Mangopuit on vastupidav ja sobib hästi nii toolide, riidekappide kui ka voodite tootmiseks.

HOOLDUS: puhastage mööblit pehme kergelt niisutatud lapiga. Seisev vesi ja muud vedelad ained rikuvad toote pinna, kuivatage märgunud pinnad kiiresti kuiva lapiga. Mangopuust mööblit peaks hoidma liiga kuiva või kuuma eest, samuti ei ole hea otsene päikesevalgus.

Mangopuu:
Mangopuidust mööbel

Lisan ostukorvi...