Kuidas valida koolilapsele ja enda kodukontorisse töötooli?

Sügise saabumise ja elu-olu kolimisega siseruumidesse - koju, kooli või kontorisse - on kõrgendatud huvi all kontoritoolid ning õppimisega seotu. Kodukontorid on muutunud populaarseks, interneti teel tööülesannete täitmine soosib endale ise töötamiseks sobiva koha leidmist. Kui kodus diivanil istumine, sülearvuti kohvilaual ja ise küürakil selle kohal, on muutunud igapäevaseks tööasendiks, on viimane aeg oma rüht ja istumise asend suurema tähelepanu alla võtta. Kontoritool ei kuulu enam ammu ainult büroohoonetesse.

Hea töötool ennetab terviseprobleeme

* Laste töötool TREVISO

Õige istumisasend on hea rühi alustala

Kui laps jõuab kooliikka, on õige aeg valida lapse vajadustele vastav töötool. Kõige paremini töötav valem tooli valimisel on see, kui minna koos lapsega poodi ja erinevaid toole proovida - laps peab end toolid mugavalt ja kindlalt tundma. Kasvule sobilikul toolil ulatuvad lapse jalad maha nii, et põlved on kõverdatud täisnurga all ning seljatugi toetab selga jälgides selle anatoomilisi kõverusi. Tooli istme kõrgus võiks olla reguleeritav. Kui liigutada tool laua äärde, on oluline, et käed jääksid laua peale nii, et käsivars oleks küünarnukist kõverdatud täisnurga all. Kiikmehhanism, mis tagab seljatoe dünaamilisuse ning lisab teismelistele ja täiskasvanuile mõeldud toolide puhul mugavust, ei ole algklassi ja väga energiliste laste puhul siiski soovituslik, kuna see võib lapse tähelepanu hajutada ja keskendutakse pigem toolile kui õppimisele. Kui lapsel on raskusi laua taga õiges asendis istumisega, soovitame hoopis seljatoega söögitoa toole, mis on stabiilsed ning mille rattad ei kriibi põrandat.

Kooli minevatele lastele võib valida pigem lihtsamad töötoolid

* Töötool BIANCA

Ennetame seljaprobleeme

Tooli valimisel peaks eelnevalt ära mõõtma kirjutuslaua kõrguse, et laua ja tooli kõrgus lubaks käetugesid vajalikul määral reguleerida. Käe toetumise õige nurk ennetab selja ära vajumist ja sellega omakorda õla- ja kaelapingete teket. Õige asendi leidmisele aitab kaasa istme kõrguse ja sügavuse reguleerimine.

Hea tool ei suuda haiget selga ravida, aga suudab seljaprobleeme ennetada.

Vali töölaua kõrgusele vastav tool

* Töötool MERANO

Töötool olgu investeering

Tihtipeale küsitakse, miks mõni tool on pakutavatest märgatavalt kallim. Hinda mõjutavad disain ning kasutatavad materjalid ja mehhanismid, mis tagavad toolide pikaealisuse. Äsja kooliteed alustanud lapse tooli valikul võib leppida odavama tooliga, kuna laps kasvab kiiresti toolist välja, kuid teismelistele ja täiskasvanutele mõeldud kallimatesse töötoolidesse võiks suhtuda kui investeeringusse enda tervise heaks.

Hästivalitud töötool loob meeleolu

Office4you sortiment pakub lisaks ergonoomikale nii särtsakates värvides laste töötoole kui ka klassikalisi värvitoone kontori soliidseks õhkkonnaks. Kallimatel disaintoolidel on mehhanismid visuaalselt peidetud, luues minimalistlikuma ja rangema ilme, seega sobivad nee  d eriti hästi juhtidele. Et värvi ja mugavuse poolest sobiv tool ei rikuks põrandat, tuleks silmas pidada rataste materjali - vaipkattega ruumidesse sobivad kõvast materjalis rattad, parketi puhul on soovitav kasutada pehmest materjalist rattaid, näiteks kummist rattaid.

Töötool peab ka visuaalselt meeldima ja istuja isiksusega sobima

* Töötool RAGUSA

Tehkem oma tervisele teene ja ennetagem valest istumisasendist tulenevaid selja- ja kaelahädasid. Kvaliteetse tooli tunned ära kasutusmugavusest.

Korralik töötool on investeering

* Töötool RECARO

Tutvu meie töötoolide valikuga siit: LASTETOOLID, TÖÖTOOLID, ARVUTITOOLID

Lisan ostukorvi...