Suvemööbel ja aed - vali suvemööbel aastateks
STELLA

Soovid elegantset aeda või vastupidavat suvemööblid rõdule? Home4you laiast valikust leiab endale midagi igaüks. Meie valikus on erinevad aiamööbli sarjad. Näiteks elegantse disainiga ja naturaalsest materjalist PREMIUM klassi aiamööbli kollektsioon MALDIVE ja BALI on ideealne kvaliteeti armastavale inimesele. Vastupidav teras- ja alumiiniumraamist punutud WICKER MIX&MATCH aiamööbel on paljude meie klientide lemmik mööblikomplekt. Tule tutvu: valikus aiamööbli komplektidkvaliteetsed batuudidaiakiiged ja palju muud!

Suvemööbel aastateks

Aiamööbli materjalideks on plastik, puit, kunstpuit, alumiinium ning teras kombineerituna tekstiili ja Textiline materjaliga. Varakevadel on hea aeg vaadata üle oma õueruum ning vajaduse ja soovi korral leida just Home4you valikust täiendust.

Et õuemööbel püsiks heas korras ka aastaid, siis anname siinkohal mõned soovitused:

Ennekõike sõltub kõik siiski sellest, missugused ladustamistingimused teil on. Kui on soetatud suvemööbel, mida kasutatakse ka siseruumides, suurt muret polegi - lihtsalt leebe puhastusvahendiga pinna puhastamine. Kui mööbel on aga niisketesse tingimustesse paigutatud, mis on suvemööblile kõige kahjulikum variant, tuleks kindlasti kontrollida, et poleks tekkinud hallitust ja metallile roostet.

Plastikmööbel, kunstpuit ja plastikpunutis ehk WICKER on kergesti hooldatavad materjalid, piisab pehme švammi ja kerge puhastusvahendi lahusega puhastamisest. Ka Textiline ei vaja suuremat hooldust, lisaks kuivab ta kiiresti.

Puitu tuleks õlitada, eelnevalt peaks kahjustatud pinnad kergelt liivapaberiga üle käima ja tolmust puhastama ning laskma õlil korralikult sisse imenduda, samuti kontrollida üle kinnituskohad. Ka metallmööbli puhul peaks kontrollima kruvikinnitused üle ning kui metallmööbli metallist osadele on tekkinud rooste, tuleks probleemsed kohad rooste-eemaldusvahendiga puhastada ja pind sobiliku värviga katta.

Vaatamata sellele, et aiamööbel on ilmastikukindel, ei tohiks seda talveks välja jätta, vaid jahedasse, kuiva ja hea ventilatsiooniga kohta tõsta, tolmutõkkeks katta kile või spetsiaalse kattega.

Küttega ruum võib esmapilgul tunduda hea mõte, kuid tegelikult põhjustab äge niiskusolude muutus puidu liigset kuivamist, pragude tekkimist või nende suurenemist. Samas väikeste kriimude ja pragude tekkimine on puidu loomuliku vananemisprotsessi käigus normaalne nähtus.

Puit on elav materjal ja imab kogu aeg niiskust endasse. Kui mööbel on aga sügiseks liiga pikalt vihma käes seisnud, on ta juba niiskusest niivõrd küllastunud, et hooldusõli ei suuda puitu enam imenduda. Alahinnata ei tohiks ka mööblikatete kaitsvat mõju, eriti puidu puhul mis tuule, päikese ja vihma käes ajapikku halliks tõmbub.

UV-kiirguse eest võiks kaitsta igasugust aiamööblit, et tagada pikaajaline kaunis välimus ning vastupidavus. Oluline on ka regulaarsus s.t. kui jätta mitmel korral hooldus tegemata ning äkki avastatakse, et puit on vananenud ilmega, siis sellele värske ilme andmine on juba töömahukam ülesanne. Suvemööblit peaks hooldama juba suve lõpus, puitmööblit suvel, kui on kuiv, soe ja õli jõuab puitu imenduda.

Ka plastiku puhul on oluline kohe tegutseda kui mööbel näiteks grillpeo ajal mustaks saab. Kui mustus on imendunud juba plastmööbli pinna sisse, ei pruugi seda enam sealt kätte saada. Kindlasti tuleks vältida terasharja kasutamist, mis mööblipinda kahjustada võib.

Soovid veel rohkem infot, loe siit põhjalikumalt puidust aiamööbli hooldamise kohta.


Huvitavad tooted ja soovitused rõdule ning terrassile

Home4you'st leiad väikesele rõdule või suuremale terrassile suurepärase valiku aiamööblit, sisutustooteid ja dekoratsioone. Õige hoolduse korral kestab mööbel aastaid, kuid seda võib värskendada uute tekstiilidega, lisada dekoratiivpatju, vahetada mööblil katteid. Samuti soetada endale lisaks värvikireva rippkiige või suurema aiakiige, mõned aiapingid, uued lillepotid või gaasisoojendi jahedamaks õhtuks... Oma aeda või terrassi saab pidevalt paremaks muuta mugavaid detaile lisades ning mööbli eest hoolitsedes.