Puitmööbel – puidust ja täispuidust mööbel

Koju mööblit valides on üks olulisemaid küsimusi, millisest materjalist see peab olema. Tänapäeval on valik suur: on täispuidust, vineerist, MDF-st, metallist, plastmassist ja erinevatest kunstmaterjalidest mööblit. Miks siis ikkagi otsustada täispuidust või puidust mööbli kasuks?

Tammepuidust abilaud
Tammepuidust abilaud, vaata sari CHICAGO

Tammepuidust köögikummut 
Tammepuidust köögikummut, vaata sari CHICAGO

Täispuidust mööbel on ilus ja soliidne. See on investeering paljudeks aastateks kuna puidust mööbel on väga vastupidav. Puit sobib tavaliselt igasse interjööri, peab lihtsalt valima õige disaini ning sobivat tooni puidu. Igal puiduliigil on omad eelised – tammepuit on alati eriti soliidne ning tugev, männipuit omandab aja möödudes kergelt soojema tooni ja on pehmem, kirss, mahagon ja pöök on kergesti äratuntava tooniga, samuti wenge. Home4you tootevalikus on eksootilistest materjalidest ka printsessipuust mööbel, mis on kerge kuid tugev materjali.

Puitmööbli valmistamine on erinevalt teistest mööbli valmistamiseks kasutatavatest materjalidest keskkonnasõbralikum. Puit ise on taastuv ressurss ning materjalina väga mitmekülgne. Oskajad saavad sellest teha praktiliselt kõike. Puitmööbel on olnud läbi aastasadade kodude sisustamisel inimeste esmane valik. Esivanemate täispuit mööbel või muud puidust mööbliesemed on alati olnud eestlaste seas hinnatud ning ajale vastupidanud sisustuselemendid.

Kelle arvates puidust mööbel on oma õiges värvuses kuidagi igav, siis neile jääb alati võimalus kasutada värve või peitse, et muuta oma mööbel huvitavamaks. Samuti on mööblikaupluste valikutes lisaks naturaalsest puidust mööblile värvitud ja peitsitud puitmööbel - on need siis valged, sinised või muudes värvitoonides mööbliesemed. Leia puidust mööbel Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis, Narvas ja Rakveres meie kauplustest.

Neile kes armastavad naturaalseid materjale, sobib hästi ka vineerist mööbel. See on kerge ning samuti väga vastupidav. Vineeri kasutatakse sageli koos puiduga, et muuta täispuidust mööbel veidi kergemaks – näiteks sahtlite küljed ja põhjad, kappide ning kummutite tagaseinad on tänapäeval pigem valmistatud vineerist. Puidust mööbel ei kaota sellega oma väärtust kuid samas on seda veidi lihtsam vajadusel liigutada, asju täis sahtlid avanevad kergemalt jne.

Kaasaegseid ning soodsaid lahendusi pakub sisustamisel igasugune puidust mööbel, siia kuuluvad spoonitud, liimpuidust või MDF materjalidest mööbliesemed, samuti erinevate puitude kombinatsioonid. Need on hinnalt soodsamad ning kergemad ja värvivalik on palju suurem. Õige hoolduse korral peavad need materjalid aastaid vastu, samas on neid lihtsam uute vastu vahetada kui soovitakse kodu ilmet muuta, mööbel oli ostes soodsam ning sellega üldjuhul ei teki emotsionaalset sidet.

Lisan ostukorvi...