Puitmööbel – puidust ja täispuidust mööbel

Koju mööblit valides on üks olulisemaid küsimusi, millisest materjalist see võiks olla. Tänapäeval on valik suur - on täispuidust, vineerist, MDFst, metallist, plastmassist ja erinevatest kunstmaterjalidest mööblit. Miks eelistada täispuidust või puidust mööblit?

Tammepuidust TV laud WESTBURY - puitmööbel
Tammepuidust TV laud, vaata sari WESTBURY 

Tammepuidust diivanilaud TURIN - puitmööbel eesti 
Tammepuidust diivanilaud, vaata sari TURIN

Täispuidust mööbel on tasuv investeering, kuna puitmööbel peab õige hoolduse korral vastu aastaid ja aastakümneid. Täispuit mööbel on ka kergesti restaureeritav - pelgalt lihvimise ja värvitooni muudatusega annab puitmööbli väljanägemist muuta ja sellega mööblitüki eluiga pikendada. Seetõttu sobib puit pea igasse interjööri, kuna muutused stiilieelistustes ei pruugi tähendada, et kogu senine mööbel vajaks väljavahetamist.

Puitmööbli eeliseks on ka selle keskkonnasõbralik valmistamismeetod. Puit ise on taastuv ressurss ja materjalina mitmekülgne. Puitmööbel on olnud läbi aastasadade kodusisustamisel inimeste esmane valik. Esivanemate täispuitmööbel või muud puidust mööbliesemed on olnud eestimaalaste seas hinnatud ajast aega, liikudes pärandina perest peresse.

Samal ajal on igal puiduliigil omad eelised – tammepuit on soliidne ja tugev, männipuit omandab aja möödudes kergelt soojema tooni ja on pehmem; kirss, mahagon, wenge ja pöök eristuvad oma äratuntava tooni poolest. Home4you tootevalikusse kuulub ka eksootiline printsessipuust mööbel, mis on kaalult keskmisest kergem, kuid seejuures tugev ja vastupidav.

Põnev puitmaterjal on vineer, mis on materjalina kerge, kuid peab samal ajal hästi vastu. Vineeri kasutatakse sageli koos puiduga, et muuta täispuidust mööbel kaalult kergemaks – näiteks sahtlite küljed ja põhjad, kappide ning kummutite tagaseinad on reeglina valmistatud vineerist. Mööbel ei kaota sellega oma väärtust hinnas, kuna mööbliese on selle võrra praktilisem.

Kaasaegseid ja soodsaid lahendusi pakuvad ka spoonitud, liimpuidust või MDF materjalidest mööbliesemed, samuti erinevate puitude kombinatsioonid. Need on hinnalt soodsamad, kaalult kergemad ja neist valmistatud mööbliesemete värvivalik on tihti suurem. Õige hoolduse korral peavad needki materjalid vastu aastaid, samas on neid lihtsam uute vastu vahetada, kuna materjal ei eelda kuigi suurt investeeringut.

Lisan ostukorvi...