Voodimadrats kui investeering enda tervisesse ja heaolusse

voodimadratsÜks lihtsamaid viise enda heaolu tagamiseks on kvaliteetne voodi ja voodimadrats, sest korralik uni aitab paljusid probleeme ennetada. Madratsite lai valik võib algul ehmatavana mõjuda, ent tegelikult on see hea asi, sest niimoodi leiab igaüks endale sobivaima lahenduse.

Kuigi sa võid arvata, et sul on sobilik madrats juba olemas ja nüüd on mured murtud, siis tuleta meelde, millal sai madrats ostetud. Isegi kui oled leidnud maailma parima ning kõige mugavama madratsi on loomulik, et ajaga soovid ja vajadused muutuvad. Lisaks on ka madratsitel oma eluiga – keskmiselt on selleks 7-10 aastat, misjärel ei pruugi enam kunagi imehästi toiminud madrats mugavat magamisaset pakkuda. Selleks, kuidas valida madratsit, on hea esmalt teada, millised on üldse saadaolevad võimalused.

Voodimadratsid ja tänapäevased lahendused

Eestis on traditsiooniline valik vedrumadrats. Nende hulgast on üks parimaid taskustatud vedruplokkidega madrats, kus vedrud on omaette kotikestes. Ja need taskustatud vedrud on omakorda tsoonideks jagatud. See tähendab, et ühe madratsi jäikustase muutub – rohkem tuge vajavad kehaosad on jäigemate vedrude kohal, vähem tuge vajavad pehmemate vedrude kohal. Tänu sellele saab eri tsoonides kasutada eri jäikusega vedrusid, mis sobivad hästi keha toetusvajadusega. Teine, klassikaline valik, on bonell-vedruplokk, kus võib küll olla rohkelt vedrusid, ent need on omavahel traadiga ühendatud.

voodimadratsVedruvabade voodimadratsite seas on populaarseks valikuks poroloon. Ja seda ei pea kartma. Poroloonitehnoloogia on aastatega jõudsalt edasi arenenud. Kui ka oled poroloonmadratsit nõukaaegsete halbade kogemuste tõttu vältinud, võid nüüd positiivselt üllatuda. Lisaks on populaarsed materjalid lateks ning memory madrats ja eriti jäiga madratsi hindajatele kookossisuga madrats.

Suuruse juurde minnes, siin on kõige populaarsem voodimadrats 160x200 mõõdus. Võimalik on aga leida nii suuremaid ja väiksemaid lahendusi kui ka tellida erimõõtudes madrats. Muide, laias voodis võib parim valik olla hoopis kahe kitsama madratsi ostmine ning kasutada nende ühendamiseks kattemadratsit. Kattemadrats tuleb appi ka siis, kui peaks hiljem selguma, et madrats on siiski liiga pehme või liiga jäik.

Viimase vihje madratsi valimisel annab kasutaja lemmik magamisasend. Külili magajatele sobib paremini pehme või keskmise jäikusega madrats. Kes armastab magada selili või kõhuli, neil on parem vaadata jäigemate variantide poole.

Leia ideaalne voodimadrats

Nüüd, kui on olemas lühike ülevaade sellest mida turg pakub, saab küsida juba konkreetsemaid küsimusi:

- Kas ma soovin jäika, keskmise jäikusega või pehmet madratsit?
- Kas ma soovin vedrudega madratsit või vedrudeta?
- Kui ilma vedrudeta, siis mis materjalist?
- Kas arvesse tuleb võtta eri tingimusi (nt allergiad, seljaprobleemid, keskmisest suurem kehakaal)?

Pannes kokku oma teadmised, soovid ja vajadused, on suurepärane madrats juba käeulatuses!

Lisan ostukorvi...