12 nõuannet kuidas valida voodit?

Voodi

Magamine annab meile energiat ning hea uni on meie tervise ja hea tuju aluseks. See, kuidas me magame, sõltub nii ruumi õhu temperatuurist, valgusest, õhu kvaliteedist, voodist kui ka teistest asjaoludest. Soovituslik on magada kaheksa tundi päevas, mis teeb kolmandiku kogu ööpäevast. See on aeg, mille me veedame enda voodis ja magamistoas. Oluline on tagada, et meie uni oleks võimalikult kvaliteetne kogu selle aja. Kuidas valida voodit, mis sobib sinu koju? Milline voodi tagab hea une ja värske enesetunde hommikul?

Voodi ei ole kokkuhoiu koht!

Erinevad voodite ja lisavarustuse tüübid:
Kontinentaalvoodid ehk jenkkivoodid
Mootorvoodid
Pesukastiga/sahtlitega voodid
Vedruvoodid
Kušetid
Välivoodid
Voodipeatsid
Voodiraamid
Voodipõhjad
Vooditaskud

Millist tüüpi voodit valida?

Voodite valik on lai ja see võimaldab leida igale inimesele just õiget tüüpi voodi. Voodi valimisel tuleb silmas pidada ennekõike mugavust ja sobivust sinu kehaehitusega. Loe täpsemalt siit, kuidas valida õiget madratsit. Lisaks voodi madratsi mugavusele arvesta voodi soetamisel järgmisega:

  • voodi laius - algavad alates 80x200cm. Arvestada tasub ka magamistoa suurusega,
  • mahutavus - pesukastide ja sahtlite olemasolu,
  • disain - erinevas stiilis voodeid on väga palju, vali voodi, mis sobib interjööriga.

Lihtsustamaks voodi valimist tutvustame sulle peamisi voodi liike ja nende eeliseid.

Jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi - midagi nõudlikule kliendile

KontinentaalvoodiMööblitööstuses on uueks tulijaks jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi. See on kõrgelt mugavust hindavate inimeste absoluutne lemmik erakordse lahenduse poolest. Jennkivoodi koosneb kolmest osast, millest alusvoodi moodustavad kaks kušetti ja ülemise osa vedrumadrats. Vedrusüsteem on mitmetsooniline, täpsemalt 5- või 7-tsooniline pocket süsteem, milles on kõik vedrud pakitud eraldi kotikestesse ja seetõttu võimaldab vedrudel töötada üksteisest sõltumatult. Selline voodi ülesehitus loob mugava toestuse inimkehale, mis muudab jenkkivoodi mugavuse tippklassiks.

Lisaks mugavusele on kontinentaalvoodid mahukad - pesukastiga kontinentaalvoodi on nutikas valik nii suuremasse kui ka väiksemasse elamisse. Kontinentaalvoodi pesukastiga mahutab voodipesu, tekid, padjad kui ka muud esemed lihtsalt ja kompaktselt voodikasti. Kontinentaalvoodi kastiga on praktiline valik. Loe täpsemalt, mis on kontinentaalvoodi ja mis on selle eelised

Tutvu kontinentaalvoodite valikuga

 

 

Mootorvoodi - mugavust armastavale inimesele

Mootorvoodi

Mootorvoodid on tõusuteel ja muutumas üha populaarsemaks. Mootoriga voodi on ideaalne mugavust armastavale inimesele. Kvaliteetne mootorvoodi võimaldab voodi madratsi asendit muuta just selliseks nagu soovitakse. Mootorvoodid annavad võimaluse liigutada voodi lugemiseks, hommikusöögi nautimiseks ja loomulikult magamiseks sobivasse asendisse.

Tutvu mootorvoodite valikuga

Mootoriga voodid

 

Pesukastiga/sahtlitega voodi - praktilisele inimesele

Voodid pesukastiga on sobilikud väikestesse elamistesse, et kasutada ära voodi all olevat vaba ruumi erinevate esemete hoidmiseks. Samuti annab pesukastiga voodi hea võimaluse panna silma alt ära asjad, mida ei ole kogu aeg vaja. Pakume suure mahutavusega voodeid, millel on voodi all 2-4 sahtlit ja selliseid, mis käivad üles ning kuhu alla saab vajalikud esemed paigutada. Viimaseid nimetatakse ülestõstetavateks vooditeks, kus suur pesukast on voodi üks osa, mis asub madratsi all.

Ülestõstatav voodi on tavaliselt mahukam kui sahtlitega voodi. Kastiga voodi võib olla nii jenkki- kui ka mootorvoodi - voodikast kulub ära kõikidele praktilistele inimestele. Pesukastiga voodi vali meie mitmekesisest voodite valikust.

 

 

Vedruvoodi - kas hea või halb valik? 

Vedruvoodid on valmistatud madratsitest, mis koosnevad erinevatest vedrudest. Ühe ruutmeetrisel pinnal on enam kui 100 vedru, mis on omavahel ühendatud. Millised on vedruvoodi eelised, saab lugeda meie järgmistest lõikudest.

vedruvoodid

Tutvu vedruvoodite valikuga.


  

Kušetid - vali kui hindad lihtsust ja mugavus

 

Pesukastiga voodiKušette leidub paljudes kodudes ja enamik inimesi on sellel ka mõnel korral maganud. Paljude inimeste jaoks seostub kušett ebamugava ja mitte vastupidava voodiga, mis aga tänasel päeval ei pea enam paika. Kušette on mitut erinevat sorti ja oluline on tähelepanu pöörata vedrusüsteemile. Kušetid võivad olla ka mugavad ja vastupidavad - kušettvoodi, millel on pocket-vedrusüsteem, on kvaliteetne, vastupidav ja mugav. Pocket-vedrustus erineb traditsioonilisest kušettvoodist selle poolest, et vedrusid on ühe pinnaühiku peale rohkem ning need on ükshaaval riidest kotikestesse pakitud. Vedrud ei ole omavahel seotud, mistõttu ei vaju kušett pikaajalise kasutamise peale ära.

Vali kušettvoodi, kui hindad lihtsust ja mugavust. Sleepwell kušettvoodid on tunnustatud kvaliteediga - tutvu valikuga ja vali endale sobiva suurusega voodi: kušett 120x200cm, 140x200cm jpt.

 Tutvu kušettide valikuga.

 

Välivoodid - kiire lahendus lisa voodipindadeks

välivoodidVälivoodi on asendamatu kodus, kus käib palju külalisi. Kokkupandav välivoodi on võimalik mahutada panipaika, garderoobi ja kasvõi toa nurka, sest on kompaktne ja kokkupandult piisavalt väike.

Välivoodi on ideaalne lisavoodi ja valearusaam on see, et lahtikäiv lisavoodi on ebamugav magamiseks. Tänapäeval valmistatud lisavoodid on sobilikud isegi pikaajalisemaks magamiseks, näiteks sobib välivoodi imehästi suvekodusse.

Tutvu välivoodite ja teiste erinevat tüüpi vooditega.

 

 

Mõõdud

80x200cm - väike aga praktiline üheinimese voodi
90x200cm - ideaalne üheinimese voodi
120x200cm - üheinimese voodi ruumi armastavale inimesele
140x200cm - sobib nii ühe- kui ka kaheinimese voodiks
160x200cm - praktiline valik kaheinimese voodiks
180x200cm - parim valik kaheinimese voodiks 

 

Voodite lisavarustus


Voodipeatsid - raam sinu voodile ja kaunistus magamistoas

voodipeatsVoodipeats on kui raam sinu voodile ja kaunistab kogu magamistuba. Vali kaunis ja stiilne voodipeats, mis on sisustuselemendiks kogu sinu toas. Voodiotsad võivad olla väga erinevad nii disaini, materjali kui ka värvuse poolest.

Voodipeats peab sobima sinu voodiraamiga, et seda õigesti voodi külge kinnitada. Kui soetad voodi ja voodipeatsi eraldi, siis pööra sellele tähelepanu, kuidas seda saab paigaldada olemasoleva voodi külge.

Tekstiilist, puidust, metallist voodiotsad leiad meie laiast valikust - tutvu lähemalt.

 

Voodiraamid - voodi olulisim osa

voodiraam

Ilma voodiraamita ei ole voodit. Voodiraam ehk teisisõnu voodi karkass on kogu magamise aluseks. Soetades traditsioonilise voodi või jenkkivoodi, siis ei ole vaja eraldi soetada voodiraami. Voodiraam on vajalik aga juhul, kui soov on saada omanäoline voodi.

Voodiraamid on standardsetes mõõtudes: voodiraam 160x200cm, 90x200cm, 80x200cm jne ning erineva kõrgusega (8-15cm) ja sobivad kokku erinevate voodipeatsite ning jalgadega, mistõttu saad lasta loovusel lennata ja eriilmelise voodi valmistada! Voodiraamid on tihtipeale valmistatud puidust, mis on kaetud vastupidava mööbliriidega. Voodi karkass ei sisalda tavaliselt voodi jalgasid ja peatsit. Tutvu laia voodiraamide valikuga.

 

Voodipõhjad

voodipõhiVoodipõhi on oluline voodi karkassi osa, millele toetub madrats. Valmistades ise erinäolise voodi, vajad kindlasti ka vastupidavat voodipõhja. Voodipõhjad nagu ka madratsid on olemas standardsuurustega - levinumad on 140x200cm, 160x200cm voodipõhjad.

Ajapikku lähevad voodipõhjad katki ja seetõttu tuleb ka olemasoleva voodi põhi ära vahetada. Home4you valikust leiab Sleepwell voodipõhjad, mille voodi põhjalipid on valmistatud kasepuidust painutatud vineerist. Voodilipid on omakorda paigaldatud plastmassotsaga voodiraami külge, et lisada paindlikkust ja vastupidavust.
Vaata voodipõhjasid.

Vooditaskud - nutikas alternatiiv öökapile

vooditaskuArmastate lugeda raamatuid ning ajakirju-ajalehti voodis? Olemas on spetsiaalsed vooditaskud, kuhu saab paigutada raamatud, telefoni, telekapuldi ja kõike muud vajalikku.

Vooditasku paigaldatakse madratsi vahele rippuma nii, et see asetseks käeulatuse kaugusel - niimoodi on mugav haarata enda lemmikraamatu järele.

Vooditasku on nutikas alternatiiv öökapile! Vaata tooteid.

 

 

Seotud artiklid

   Stiilne magamistoamööbel
Kuidas valida stiilne magamistoamööbel
   Ideaalne riidekapp - kuidas valida
Ideaalne riidekapp - kuidas valida riidekappi?
   Kontinentaalvoodi - miks valida
Jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi
   Diivanvoodi või diivan, mida valida
Diivanvoodi või diivan, mida valida
Lisan ostukorvi...