Stiilne magamistoamööbel
voodi-SANDRA

Magamistuba on meie isiklik oaas ning puhkepaik – veedame ligi pool oma elust just magamistoas, mistõttu on magamistoa sisustamine kodu sisekujunduse kõige olulisem etapp. Iga detail magamistoas on oluline. Valesti paigutatud voodis ei pruugi olla sugugi mugav puhata, samuti võib rahu rikkuda ülepaisutatud sisekujundus. Kuidas luua hubane magamistuba, mis sobib just sinu iseloomuga ning tagab rahuliku une?

Vali materjalid ja värvid

Kas oled kunagi vaadanud magamistubade sisekujunduse pilte ning mõelnud, kui imeliselt kõik kokku sobib? Oluline faktor, mis aitab luua vaimustava magamistoa, on materjalide ja värvide valimine enne konkreetse stiilisuuna valimist. Üks värvigamma võib sobida mitme erineva stiiliga – näiteks võib maheroosa sobida nii minimalistliku stiiliga korterisse kui ka romantilisse talumajja. Kui sa alustad dekoreerimist kujunduselementidest (nt dekoratsioonidest, mööbliesemetest), mitte värvitoonidest, võib juhtuda, et kuhjad ruumi üle ebavajalike detailidega, mis võivad esialgu tunduda kokku sobivat. Selle vältimiseks tuleb esmalt alustada värvide ja materjalide valikuga.

Magamistoakomplektid on enamjaolt valmistatud kas plastik- või puitmaterjalidest. Puidust magamistoamööbel on kahtlemata sisekujunduse sensatsioon, olles mitte üksnes klassikaline ja mitmekülgne, vaid ka loodussõbralik. Puitmööbli hulgas on omakorda laialdaselt valikuid: täispuidust mööbel, vineermööbel, segapuidust mööbel või erinevatest töödeldud puitmassidest mööbel. Looduslik ja stiilne puidust magamistoamööbel ei ole ka sugugi kallis, eriti, kui valida segamaterjalidest mööblikomplekt.

Lisaks naturaalsele puitpinnale on võimalik valida magamistoamööbel, mis on kaetud kangaga. Pehme kangas jätab hubase ja elegantse mulje. Tunduvalt mõnusam on katsuda voodipäist, mis on kaetud sametise kangaga kui voodipäist, mis on jaheda puitkattega. Kangakattega magamistoakomplektid, näiteks sari CAREN, sobivad eriti hästi modernse stiiliga kodudesse.

Kõige lõbusam on värvigamma valimine – see on etapp, mis oleneb täielikult su isiklikust eelistusest ja loomingulisusest. Magamistuba on täpselt sellist nägu nagu sulle meeldib ning seetõttu ei ole kindlaid stiilireegleid, mida peab järgima. Urbanistlikumad kodud eelistavad siiski tavaliselt jahedamaid toone nagu lumivalge, söehall, must, punane ning klassikalised romantilised magamistoad on dekoreeritud mahedate beežikate ja pruunide toonidega.

Kui soovid magamistoa värvipaletti muuta pisut särtsakamaks, võid tuba kaunistada vastandvärvidest detailidega: kui voodiraam ja kapid on tumepruunid, pane oranžikad kardinad ning kapi peale oranž lillevaas. Üldiselt aga oleneb värvivalik isiklikust stiilitajust. Kui soovid vähem pead vaevata, võid valida samast sarjast tooted ning saad olla kindel, et kõik detailid sobivad omavahel kokku nagu valatult.

Kui meelepärane värvipalett on magamistoa jaoks valitud, siis võib järgmiseks võtta ette magamistoakomplekti valmise, sest see on kogu ülejäänud ruumi sisustuse olulisim osa. Magamistoa mööbel ja värvitoonid valitud, võib alustada dekoratsioonide ja teiste pisikeste sisustuselementide paika panemisega, et luua omapäraste nüanssidega ruum.

Kui sa kahtled värvigamma valimises, võta aluseks soojade ja külmade värvide põhimõte. Soojad värvid on mahedama alatooniga, kreemikamad ning tumedamate varjunditega, külmad värvid on kirkamad, selgemad ning tugevama tooniga. Soojade toonide hulka kuuluvad pigem beežid ja pruunid toonid, kirsipunane, virsikutoon, metsaroheline; külmade hulka erksinine, maasikapunane, hõbehall ja mururoheline.

Ka baaskomplekti valimisel saad lähtuda sellest põhimõttest – kui eelistad külma värvipaletti, vali pigem hõbedakarva mööbel; kui sulle meeldivad soojad sügisesed toonid, vali beežikas magamistoakomplekt. Ülejäänud detailid saad sobitada kokku vastavalt värvigammale ning sa ei pea muretsema, et mõni detail ei sobiks toa üldise harmooniaga kokku.

Milline stiililähenemine võtta?

Magamistuba võiks olla kogu koduga sarnases stiilis. Kui kodu läbiv sisekujundusstiil on modernne, siis võiks ka magamistuba olla minimalistlik ning kaasaegsete detailidega, samas kui kodu on maalähedase loodusliku stiiliga, ei ole moderne magamistoamööbel niivõrd paslik.

Must-valge magamistoamööbel on hea variant neile, kes hindavad aegumatut minimalistlikku stiili. Sellises stiilis magamistoa sisustamine on ülimalt lihtne tänu erinevatele puitmaterjalidele, mida viimistletakse musta või valge värviga ning luuakse seeläbi stiilne ent vastupidav puidust magamistoamööbel. Valge magamistoamööbel sobib ka merelise stiiliga sisekujundusse – dekoreeri tuba merekarbikestest kompositsioonide, küünalde ja sinakashallide detailidega ning garanteerid endale rahulikud unenäod.

Romantilise talustiili huvilistele sobivad hästi täispuidust mööblikomplektid, mis on naturaalset puidutooni. Õrnade beežikate toonidega voodipesu tumepruunil tammepuidust voodil ning maheda kumaga lamp antiikstiilis öökappidel loovad õdusa õhkkonna.

Ilu peitub detailides

Harmoonia loomiseks on oluline detailide tasakaalustamine. Lillevaas öökapil, vaip voodi ees või sobiva värvitooniga kardinad akent kaunistamas – iga pisiasi aitab luua perfektse lõpptulemuse.

Riiul AlexSamas tuleks meeles hoida, et detailidega ei tasu liiale minna. Magamistoa sisustamise kuldreegel on lihtne: kasuta korraga ühel pinnal kolme disainielementi. See tähendab, et öökapil võiks olla näiteks äratuskell, lillevaas ja pildiraam ning sellega võiks piirduda. Selliselt tasakaalustatud ruum ei tekita „üleküllastunud“ tunnet, mis võib tekkida siis, kui toas on liiga palju asju. Jäta ka seinapind võimalikult vabaks - piisab paarist pildist kummuti kohal. Mida vähem on magamistoas asju, seda rohkem on sul ruumi, et oma energiat taastada ja mõtteid koondada. Voodipesu ja kardinad on sama olulised nagu kõik teised detailid. Voodi kujundamisel pea meeles ühte lihtsat reeglit: voodis peaks olema kaks suurt patja ning üks väiksem dekoratiivpadi, mille võiks paigutada teiste patjade keskele. Soovi korral võib lisada veel väikeseid patju, kuid ka siin kehtib paaritu arvu reegel: patju võiks olla näiteks 3 või 5, mitte 2 või 4.

Kui su voodil on põnevate detailidega raam, siis võiks jätta voodiraami ja voodialuse katmata. Kui sa soovid aga ruumi kokku hoidmiseks voodi all hoida asju, tasuks voodi katta täielikult ja peita niiviisi voodialune.

Kardinatel on suur roll koduse atmosfääri ning täiuslikult harmoniseeritud magamistoa loomisel. Magamistuppa sobivad hästi nii pimendavad rulookardinad kui ka tavalised paksemast kangast kardinad. Kui eelistad kangast kardinaid tuleks tähelepanu pöörata kardinate pikkusele: kardinad peavad ulatuma kenasti põrandale ning ei tohiks kunagi olla põrandast enama kui 10 cm kaugusel.

Kuigi magamistoas võiks olla vähem mööbliesemeid kui mujal tubades, ära karda lisada isikupäraseid detaile. Mugav tugitool toanurgas, ornamentidega peegel kummuti kohal, väike rokokoostiilis pink voodi jalutsis – kõik sellised mööbliesemed aitavad luua õdusa magamistoa ilma, et üldine harmoonia oleks rikutud.

Omanäolise magamistoa sisustamine võib küll olla parasjagu keeruline, kuid täiuslikult viimistletud lõpptulemus tagab, et kõik magamistoas veedetud hetked on rahuküllased ja lõõgastavad. Tee endale enne ostlemist lihtne sisekujundusplaan, nuputa, milliseid värve ja materjale sa magamistoas eelistaksid – kas modernset või klassikalist, mahedat või värvikat – ning kombineeri vajalikud mööbliesemed oma lemmikute sisekujundusdetailidega. Lähtu sisustamisel eelkõige oma sisetundest – pole olemas õiget ega vale sisekujundust, seni, kuni sa kuulad oma isiklikku stiilitaju.


Huvitavad tooted ja soovitused magamistuppa

Siit leiad väikese sortimendi mugavaid ja praktilisi voodeid, magamistoamööblit ja sisustustooteid. Oleme välja valinud mõned põnevama disaini või huvitava värviga tooted ning muud tähelepanuväärset meie laiast toodete valikust.