Rõduriiulid või rõdukastid – kumba varianti eelistada

Ilusat ilma saab nautida ka siis, kui elad kortermajas ja ainus võimalus on rõdu. Paneelmaja igava betooni saab mõne lihtsa lahendusega muuta tõeliselt hubaseks oaasiks. Üks asi on muidugi sobiv rõdukomplekt, näiteks puidust aiamööbel – toolid, millel istuda ja laud, kus raamatuid, sööke või joogiklaase hoida. Hoopis teise olemuse annavad ka vaid paar-kolm rohelist taime. Nende lisamiseks oma rõdunurka on mitu varianti.

Kui tahad, et rohelus ümbritseks igast küljest

Rõdukastid - milline rõdukast validaRõduriiulid ütlevad juba oma nimega ära, et tegu on klassikaliste riiulitega. Kui seinapind on siiani kasutusele võtmata, on riiulid lihtsaks võimaluseks tekitada mulje, et oled tõelises roheluses. Rõduriiul sobib ka muidu tuulistele rõdudele – seinale paigutatud taimed on pisut rohkem tuulevarjus pole vaja karta, et need ka rõdult alla kukuvad.

Rõduriiulitele võib paigutada potid: kas savist, plastist, puidust või ka betoonist. Betoonist potid on kõige vastupidavamad, kuid samas ka kõige raskemad ning rõduriiulid ei pruugi sellele raskusele vastu pidada. Puit ja savi on looduslikud variandid, kuid plastpotid on kõige kergemad ja võimaldavad mitmeid erinevaid disaine.

Selge piir ja kaunis eksterjöör

Rõdukastid on heaks valikuks siis, kui seinad on juba kasutuses või sooviks selgemat piiri rõdu ja välisilma vahel. Rõdukastidesse istutatud lilled on selgelt nähtavad ka majast eemal viibides, nii et rõdukastidesse istutatud lilli saab kasutada ka maja välimuse värskendamiseks. Muidugi ei pea koheselt iga vaba ruutsentimeetrit taimi täis istutama. Alustuseks üks rõdukast, kuhu mahub korraga paar taime. Kui on selge kuidas taimed rõdukastis kasvavad, võid lisada uusi taimi. Rõdukastid kinnitatakse rõdupiirde külge eriliste kinnituskonksudega, mida müüakse reeglina koos kastidega, nii et ei pea muretsema selle pärast, kust leida sobivad konksud.

Õigesti valitud taimed teevad elu lihtsamaks

See, millised taimed rõdukastidesse või rõduriiulitele lisada, sõltub suures plaanis kolmest faktorist: kliima kus sa elad, mis ilmakaarde avaneb su rõdu ehk kui palju on päikesepaistet ning kui palju on sul aega, et taimede eest hoolt kanda. See tähendab, et isegi kui sulle meeldivad tohutult orhideed, siis tuuline põhja poole avatud rõdu Eestis pole tõenäoliselt parim kasvukoht. Vähemalt alguses võiks valida taimed, mis Eesti kliimale vastu peavad. Päikseliste rõdudega on ka valik laiem aga taimed, mis lepivad hea meelega ka varjulisema rõduga on näiteks harilik saialill, begoonia ja fuksia. Suvisel ajal võib lisaks ilutaimedele lisada rõdule ka maitsetaimed. Kokkuvõtvalt võib öelda, et rõduhaljastus on see, mis muudab lihtsa rõdunurga kohaks, kus nii sina, pereliikmed kui ka sõbrad armastavad aega veeta.

Rõduriiulid sarjas SANDSTONE:

Rõduriiulid - vali rõduriiul

Rõduriiul

Lisan ostukorvi...