Reguleeritav laud – vali manuaalne või mootoriga laud

Reguleeritav laudIstumine on uus suitsetamine – hüüdlause, mida tõenäoliselt paljud on juba kuulnud. Kui aga enamik tööst kulgeb laua ja arvuti taga võib tunduda, et ei ole muud lahendust kui istuda. Õnneks on – reguleeritavad lauad päästavad ühest sundasendist ning sellega kaasnevatest probleemidest!

Miks on reguleeritava kõrgusega laud parem kui tavaline?

Reguleeritav laud võimaldab töötamist nii istudes kui seistes. Selliseid laudu valmistatakse kahe erineva mehhanismiga: manuaalselt tõstetav laud ning elektriliselt reguleeritav laud. Manuaalselt toimiv laud on reeglina odavam, ent mootoriga laud on lihtsamini kasutatav. Laua kõrguse muutmiseks piisab vaid ühe nupu vajutamisest, paljude uute laudadega saab kõrgust muuta ka telefonirakendusest!

Kui valikus on manuaalne või mootoriga laud, siis viimane pakub reeglina rohkem valikuid kõrguse reguleerimiseks. Sobiva kõrguse saab leida lausa sentimeetri täpsusega. Kallimatel mudelitel on ka mugav mälufunktsioon. Kui lauda kasutab mitu inimest, siis igaüks saab enda lemmik kõrguse ära salvestada ning tööle asudes kiirel laua kõrguse ühe nupuvajutusega õigeks reguleerida. Manuaalselt reguleeritav laud nõuab natuke rohkem tööd, ent sedagi võib näha kui positiivset pausi arvutiekraani vaatamisest.

Ja samas ei pea mõtlema sellele, et reguleeritav laud on mõeldud vaid vahelduva tööasendi pakkumiseks. Isegi kui eelistada istudes töötamist, siis paljude jaoks jääb standardne laua või tööpinnakõrgus kas liiga madalaks või liiga kõrgeks. Reguleeritav kontorilaud ning eriti mootoriga laud, lubab kõrguse endale sobivaks seada, ehk pole vaja küürutada ega end ebamugavalt sirutada. Seetõttu on reguleeritavad lauad sobiv kontorimööbel ning eriti kontorites, kus inimestel pole oma kindlat töökohta vaid neid vahetatakse pidevalt.

Elektriliselt reguleeritav laud on päästerõngaks

Lihaspinged võivad tekkida eri põhjustel, sh pidev istumine. Võimalus aeg ajalt püsti tõusta ja end sirutada, on äärmiselt kasulik ja tehtav ka tavalise lauaga. Seistes töötamine on aga veel parem lahendus. Lisaks sellele, et seistes töötamine kulutab tunduvalt rohkem kaloreid, on see oluline kehaasendi muutus mis omakorda võib päästa õlavöötme pingetest, peavaludest ja muudestki füüsilistest vaevustest. Kel on reguleeritava kõrgusega laud katsetatud, ei taha tõenäoliselt sellest enam loobuda.

Kui valida reguleeritava kõrgusega kontoritoolid, soetada korralik reguleeritava kõrgusega laud ning neid ka vastavalt kasutada, aitab see lahendada ning ennetada mitmeid probleeme.

reguleeritavad lauad

Lisan ostukorvi...