Punutud suvemööbel – rõdudele, aianurka, terrassile

Aiamööbli valikul on disaini kõrval ülimalt oluline ka mööbli vastupidavus. Erinevalt siseruumide mööblist, mis on ilmastiku eest kaitstud, peab aiamööbel toime tulema vihma ja päikese ning tuule ja lumega. Mööblile on see üpris kõvaks proovikiviks nii, et valida tuleb lahendus mis kestaks mõnest nädalast kauem.

Punutud suvemööbel
MIX&MATCH CAPPUCCINO

Teiste materjalidega võrreldes on polürotangil mitmeid eeliseid. Võrreldes metalli ja puitmööbliga on kunstrotangist punutud mööbel tunduvalt kergem ja ka hinna poolest rahakotisõbralikum. Võrreldes plastiga on polürotang aga vastupidavam ja stiilsem. Kui panna kõrvuti punutud kiiktool ning klassikaline valge plastist tool, on viimane siiski võrdlemisi kitšilik lahendus.

Tänu punutise stiilile sobib see erinevate majade juurde. WICKER sarjas on olemas eri tooni lahendused, mille saab valida vastavalt maja disainile ja värvipaletile. Esivanemate taastatud taluhoone juurde sobib tõenäoliselt paremini beež või pruun punutud mööbel. Uuselamu klaasrõdule aga säravvalge või hoopiski must punutud tool.

Punutud suvemööbel
WICKER MIX&MATCH punutud aiamööbel

Kombineerimine muudab aia lõbusamaks

Mida teha kui aiamööbel on juba olemas? Näiteks metallist või alumiiniumist aiamööbel mis vahepeal oli päris populaarne, kuid mis pole Eesti kliimas alati kõige mõistlikum - kõige rohkem tekitab probleemi see, et metall on äärmiselt hea soojusjuht. See aga tähendab, et päikese käes muutub tool ebamugavalt kuumaks, talviseks kasutamiseks on aga liiga külm. Lahenduseks on toolikatted. WICKER pakub nii tavalisi toolikatteid kui ka katteid lamamistoolidele. Neutraalsed beežikad ja pruunikad toonid kindlustavad, et lahendus sobib erinevatele mudelitele ja stiilidele.

Kui aga tahtagi aeda pisut rohkem lõbusust ja erinevaid tingimusi, siis WICKER Mix&Match sarja juures on eriti tore see, et ei pea leppima täiesti ühesuguse mööbliga. Valides erinevaid värve ja stiililahendusi, saab aiale anda natuke lõbusama ja erilisema ilme. Valge kandiline laud, pruunid ümmargused lillepotiümbrised või punutud tumba ning erinevat värvi aga sama stiili punutud toolid aitavad vältida ranget stiili kohas, kus esmatähtis peaks olema lõõgastumine.

Punutud suvemööbel ja piiramatud võimalused

Kui punutud mööbel ei ole varem valituks osutunud, ei ole siiski vaja olemasolevat mööblit ülepeakaela välja vahetada. Alustada võib teistest lahendustest. WICKER sari pakub näiteks lillepotiümbriseid, mis võivad olla täienduseks juba olemasolevale mööblile või heaks lisandiks rõdule, kuhu tavaline aiamööbel ei mahu. Väga erineva suuruse ja kujuga lillepotiümbrised mahutavad igasuguseid taimi. Neutraalne pruun sobib eriti hästi siis, kui soovid, et esile tuleks pigem taim kui taime pott.

Ja kui oled selle lahendusega rahule jäänud, saab edasi mõelda. Võib öelda, et olles kord juba otsustanud punutud mööbli kasuks, on raske ümber mõelda. Kerge, lihtsasti puhastatav, kuid samas vastupidav ning kaunis punutud suvemööbel on valik nii eramaja aianurgas kui ka kortermaja rõdul.

Suvemööbel punutud
Patjadega rõdumööbli komplekt NOCETO

Lisan ostukorvi...