Pikendatav söögilaud tuleb appi

Pikendatavad söögilauadÜks meeldivamaid ühiseid traditsioone on koos söögilaua taga istumine. Selleks võetakse mõnikord ette eraldi söögitoa sisustamine, aga kui ruumi ei ole sedavõrd palju, saab ühise laua taga istuda ka köögis. Samas, tihtipeale on köögis asuvad lauad väiksemat sorti ja kui oma pere mahub ära, võib sõprade ja külaliste võõrustamisega keeruliseks minna. Isegi kui laud köögist mujale tõsta, ei ole selle taga lihtsalt piisavalt ruumi.

Miks valida pikendatav söögilaud?

Siin tulebki mängu lahtikäiv laud, mille suurust saab vastavalt vajadusele muuta. Kui on väiksem seltskond, pole vaja liigselt ruumi võtvat lauda. Kui on aga oodata rohkem külalisi, on nelinurkne või ümmargune pikendatav laud töövalmis ning kõik mahuvad sõbralikult ära. See on mugav ning praktiline lahendus.

Kuigi suurema lauapinna saab tekitada erinevaid laudu kokku sobitades, on sellel oma miinused. Lauad on erineva kõrguse ja laiusega ning sellest tulenevalt võivad tekkida servad, mis püüavad kinni nii mõnegi taldriku, kastmekannu või klaasi. Pikendatava söögilaua osad sobituvad üksteisega ideaalselt ning söögitoamööbel säilitab oma ühtse ning stiilse välimuse.

 

Ümmargune pikendatav söögilaud või nelinurkne?

Pikendatav söögilaud

Kuna pikendatavad söögilauad on juba mõeldud mitmel eri moel kasutamiseks, on ka nende pikendamine ja hilisem kokkupanek tehtud võimalikult lihtsaks. Söögilauad on valmistatud erinevast materjalist, erineva disainiga ning kasutatud erinevaid lahendusi:

  • Ümmargune pikendatav söögilaud – mõnikord piisab vaid lauaplaadi pööramisest ühele või teisele poole, et ümmargune lahtikäiv söögilaud suuremaks muuta
  • Keskosa pikendusega – selliselt on söögilaud pikendatav lihtsa liigutusega: lauaplaat tõmmatakse pikemaks ning pikendusplaat pannakse selle keskele
  • Klapplaud – keskmine osa jääb oma kohale, lauda pikendavad klapid on laua otstes ning kui on soov laud suuremaks muuta, tõstetakse need üles

Kui tahad, võid laua jätta avatuks pikendatud kujul – pikendused ise on sama vastupidavad kui laua põhiosad.

Kuidas leida sobivaim pikendatav söögilaud?

Laua suurust valides tuleb arvestada kahte tüüpi mõõtudega – mis mõõtudes on laud oma tavasuuruses ning millised on mõõdud siis, kui oled lauda maksimaalselt pikendanud. See aitab paika panna, kui palju inimesi korraga sööma mahub ning veenduda, et laud mahub oma kohale ka siis, kui oled selle maksimaalselt lahti teinud.

Pikendatava laua valimisel ole realistlik. Kui ka külalisi arvesse võttes istub laua taga kuni viis-kuus inimest, ei ole vaja soetada igaks juhuks kaheteistkümnele mõeldud lauda. See on liiga suur ning mõelda tuleb ka sellele, kuhu mahutada söögilauatoolid, mida võib-olla hiljem ei kasutatagi. Kui sa võõrustad tihtipeale kümmet või rohkemat külalist, on aga vaja soetada kokkupandav söögilaud, mis ka oma väikseimas asendis mahutab rohkem kui vaid paar inimest.

Mõtle ka sellele, kus hoida pikendatavat osa siis, kui see ei ole kasutuses. Paljudel laudadel on selleks sobilik koht laua disainis ette nähtud. See on ideaalne valik väiksematesse korteritesse ja majadesse, kus hoiuruumiga kitsas käes. Samas, kui kodus on ruumi kitsa lauaplaadi jaoks (see mahub tihtipeale mõne kapi taha või küljele), on valik tunduvalt suurem.

Kuigi pikendatavad lauad võivad olla natuke kallimad kui tavalised lahendused, siis laua eelised tähendavad, et see on oma hinda väärt. Pikendatav söögilaud pakub vabadust ja võimalust paindlikkuseks. Ära lase seda võimalust raisku, vaid pane söögilaud enda kasuks tööle!

Lisan ostukorvi...