Millist batuuti ja kust osta?

Batuut on kujunenud lastega perede üheks lemmikuks õuemänguasjaks. Iseenesest pole selles midagi üllatavat. Batuut on lõbus ja aktiivset ajaveetmise võimalust pakkuv lahendus, mida armastavad ühtviisi nii lapsed, teismelised kui ka täiskasvanud. Tänu batuudi populaarsusele on rohkelt tekkinud ka võimalusi kust batuut osta, kuid lisaks sellele tuleb leida vastus küsimusele milline batuut osta.

Lahendus algajatele ning edasijõudnutele

See, millist batuuti osta, sõltub aiast, kasutajate vanusest ning kasutajate kogemusest. Ümmargune batuut on enimlevinud lahendus, kuid neljakandilist batuuti võib olla lihtsam aeda mahutada ning see lubab trikihuvilistel end rohkem proovile panna. Kuna aga neljakandilise batuudi vedrustus annab hüppajale suurema tõukejõu, ei ole see esimeseks batuudiks kõige turvalisem valik.

millist batuuti valida

Ümmargune batuut on põhjusega üks maailma enimmüüduid batuuditüüpe. Nende batuutide üheks eristavaks näitajaks on diameeter. Võib osta nii väiksema, näiteks 304cm diameetriga, kui ka suurema, 427cm diameetriga, batuudi ja muidugi ka kõiki kahe vahele jäävaid variante.

Selleks, et hüpata saaks võimalikult kaua

Batuudiga seotud õnnetused ei ole harvad, kuid väga tihti on põhjuseks ohutusreeglite eiramine. Kõige tähtsam on see, et batuudil võib hüpata üks inimene korraga ning see kehtib nii laste kui täiskasvanute kohta. Hüppaja ohutuse tagamiseks on veel kolm võlusõna: turvavõrk, turvaäär ja kvaliteet.

Kui hüpata võrguta batuudil, tähendab ebaõnnestunud hüpe seda, et väga kerge on kukkuda üle ääre ja maanduda kõvale maapinnale. Turvavõrk kinnitatakse batuudi külge ja selliselt on garanteeritud, et ka ebaõnnestunud hüppe korral ei pea kartma batuudilt maha kukkumist. Teine oluline turvavahend on turvaäär. Tegu on vedrudele pandava ilmastikukindla kattega, et hüppaja käed ega jalad ei satuks vedrude vahele.

Ning kolmandaks kvaliteet. Raam võiks olla galvaniseeritud terasest, mis aitab vähendada roostetamise riski ning batuut peab kauem vastu. Oluline on ka see, et batuut oleks stabiilne. Muidugi, nagu iga kasutuses oleva asjaga, võib juhtuda, et mingi jubin läheb katki. Kui oled ostnud batuudi tunnustatud tegijalt, nagu näiteks Home4you, pole varuosade muretsemisega mingeid probleeme. Vajadusel saab eraldi osta võrku, vedrusid, turvaäärt ning ka redelit, nii et kui midagi peakski kuluma, ei tähenda see batuudi minema viskamist, vaid katkiläinud osa saab kergelt asendada.

Vaata videot Kuidas panna kokku batuuti.

 millist batuuti valida

Lisan ostukorvi...