Miks valida puidust aiapink?

Puidust õuepink on viimane samm selleks, et aed lõpetatuks kuulutada. Siis saab pingile istuda ning tehtut nautida. Pink võib olla nii varjualuse all, õunapuu varjus kui ka põõsaste vahel – kus iganes sa end kõige mugavamalt tunned. Ja kuigi pinkide materjali valik on lai, siis puidust aiapink on mitmel põhjusel üks parimaid valikuid.

Puidust aiapink (sari FINLAY)

Puidust aiapink

Looduslik materjal

Naturaalse puidu soojuse ja iluga on keeruline võistelda ja ükski tehislik materjal ei jõua sellele lähedale. Tuhanded erinevad puiduliigid lubavad valida ka täpselt sellisest puidust mööbli, mis sobib kõige rohkem. Puit võib olla pehme või kõva, hele või tume ning oma roll on mängida ka puidusüül ja selle mustril.

Valikule aitab kaasa ka see kui mõelda kuhu puidust välipink paigutatakse. Kas puidust aiamööbel on osaliselt või täielikult varju all? Kas on soovi ja võimalust, et mööbel tormi ajaks varju tõsta või peaks aiapink igasuguse ilmaga toime tulema? Kui mööbel on osaliselt varju all või on see võimalus olemas, võib näiteks kasutada ka pehmest puidust tehtud aiamööblit. Kui aga pingi varju alla tõstmine ei ole võimalik, on parem valik mõni teine puiduliik.

Loeb ka see, mis pinnasele aiamööbel paigutada. Otse murule või mullale pandud puitmööbel saab suurema tõenäosusega kahjustada kui puitmööbel, mis on kõval pinnal nagu näiteks kivipinnasel, terrassil või rõdul. Üle ega ümber ei saa ka viimistlusest. Õige viimistluse ja hooldusega kestab puidust aiapink aastaid ja isegi aastakümneid.

Õuemööbli kvaliteet on tähtis

Aiamööbli ostmisel tuleks kvaliteedile sama palju tähelepanu pöörata nagu siis kui ostad mööblit siseruumidesse. Tõsi, aiamööbel võib leida vähem kasutamist, kuid samas peab see toime tulema palju raskemate oludega kui mööbel, mis on nelja seina vahel ning ühtlase temperatuuriga toas.

Õues kasutamiseks oleks parim puidust aiamööbel selline, kus ei ole kasutatud liimi ega klambreid. Kruvide ja naeltega mööbel on vastupidavam, kuid arvestada tuleb sellega, et kui kruvid ja naelad roostetama hakkavad, mõjutab see ka ülejäänud mööblit. Kindlasti on võimalik leida ideaalne kesktee ja just selline lahendus, mis vastab sinu pere vajadustele, kuid selleks tuleb aega võtta ning oma võimalused läbi kaaluda.

Leia sobiv puidust aiapink kategooriast aiatoolid ja aiapingid. Puidust pinkide kõvale leiate meie valikust ka erinevad keraamilised söegrillid.

Lisan ostukorvi...