Madrats 160x200cm – kas ainult numbrid?

160x200 madratsOn ilmselge, et me veedame voodis suure osa oma elust. Laialt teada on ka tõsiasi, et just sel põhjusel peab voodi olema mugav ning magajale sobilik. Asudes valima uut voodit, mõeldakse päris palju madratsi jäikusele ja pehmusele, voodipesu värvile ja mustrile aga sellele, kas soetada madrats 160x200cm, 140x200cm või hoopis mingi muu variant, enam mõelda ei jõua.

Miks valida 160x200cm madrats?

Voodit ostes kiputakse tihtipeale valima liiga väikesed madratsid. Kas siis harjumuse tõttu, pisut madalama hinna tõttu või arvatakse, et voodi ümber läheb vaja rohkem ruumi kui reaalselt kasutatakse. Seda võib aga üsna ruttu kahetsema hakata, sest paljudes olukordades on madratsid 160x200cm omal kohal.

Üksinda magaja ei pea ostma kitsast ja väikest voodit. Näiteks kui tead, et kipud öösiti rohkelt siplema ning külge vahetama, võib kitsam voodi ka ühele inimesele väikeseks jääda. Ja voodis üksinda magamine ei tähenda, et peres teisi liikmeid pole. Isegi kui lastel on oma voodi, armastavad nad tihtipeale kaissu ronida. Või on voodis koht ka lemmikloomale ning 90 cm laiuses voodis oleksid kõik kui silgud pütis.

Paaride jaoks tähendavad 160x200cm madratsid seda, et voodis on inimese kohta rohkem ruumi. Kui vaja, mahuvad kaks inimest ära ka väiksemasse, 140cm laiusesse voodisse, ent lisa 20cm võib osutuda märkimisväärseks erinevuseks une kvaliteedis. See paarkümmend sentimeetrit tähendab, et on ruumi laiutamiseks. Kui kaaslane peaks öösel ka ärkama või siplema, ei aja ta teist magajat üles. Vajadusel saab kahte lähenemist ka kombineerida – esmalt laiemat sorti madrats ning teiseks madrats, mis aitab liigutusi isoleerida. Selline on näiteks taskustatud vedrudega vedrumadrats aga ka lateksmadrats.

Kas 160x200cm madrats mahub tuppa ära?

Suhteliselt laialt kasutatakse ka madratsit mõõtudega 180x200cm. On muidugi võimalik soetada veelgi suuremat voodit, King või California King, aga nende miinuseks ongi just liigne suurus. Igal juhul, voodi ei peaks enda alla võtma kogu magamistoa põrandapinda, vaid jätma liikumiseks piisavalt vaba ruumi. Arvestada tuleb ka sellega, et lisaks madratsile endale, võtab oma ruumi voodiraam. Ostes madratsi koos raamiga, peaks mõõtude juures pöörama tähelepanu sellele, kas silmas on peetud voodiraami pikkust ja laiust või madratsi pikkust ja laiust. Enamasti võib voodiraam, eriti peats ning jaluts, mõõte märkimisväärselt suurendada.

Kui mõõte võttes on selge, et madrats ise mahuks tuppa kenasti ära aga koos raamiga võib kitsaks minna, tasuks kaaluda kontinentaalvoodi ostu. Tänu oma ainulaadsele raamita konstruktsioonile pakuvad kontinentaalvoodid võimalust kasutada soovitud suurusega madratsit, aga seda ilma voodiümbruse ruumi raamile ohverdamata. Ning kui mõõdud võetud, pilt selge, on juba palju lihtsam otsustada, milline on hea madrats just sinu jaoks.

madrats 160x200

Lisan ostukorvi...