Loo endale ergonoomiline töökoht
reguleeritavad-toolauad

Olemas on lihtsalt töökoht ja ergonoomiline töökoht. Kuigi töö saab tehtud mõlemal juhul, on erinevus efektiivsuses, mugavuses ja ka mõjus tervisele. Ergonoomilise töökoha loomisel on oluline roll kahel valdkonnal: ergonoomiline kontorimööbel ja ergonoomilised töövõtted.

Tervislik lähenemine kontoris

Olles iseendale tööandjaks või töötades mõnes ettevõttes, on igal juhul oluline, et töö ei muutuks tervist kahjustavaks. Isegi kui sa istud päev läbi ühel kohal, võib see hakata tervisele, mistõttu on ergonoomika arvutiga töötamisel eriti tähtis.

Istuv töökoht peab võimaldama piisavalt ruumi ka jalgadele. Soovituslikuks jalgade ruumi laiuseks on vähemalt 60cm, sügavuseks vähemalt 45cm põlve kõrgusel ja vähemalt 65cm põrandapinnal. Kui töökohal on olemas seismist võimaldav ergonoomiline laud, on vaja ka selle juures mõningatele mõõtudele tähelepanu pöörata. Jalalaba ees peaks olema vähemalt 15cm vaba ruumi ja töötaja selja taga vähemalt 90cm vaba ruumi.

Ergonoomiline kontoritool on kirjutuslaua järel tihtipeale järgmine ost ja tegu pole halva valikuga. Pikalt istudes on vajalik, et keha oleks maksimaalselt toetatud. Selleks ei piisa vaid esimese ettejuhtuva tooli ostmisest, vaid tool peab olema iga töötaja jaoks õige suurusega. Parimatel toolidel saab kõrgust, käetugesid ja seljatuge reguleerida ning polster on õhku läbilaskev. Viimase aja trendiks ei ole aga vaid ergonoomilised toolid ja nende peale lootmine, vaid reguleeritava kõrgusega töölauad, et tööpäeva jooksul saaks nii istuda kui seista.

Ergonoomika töökohal ei kehti vaid suurfirmadele ja riigiasutustele. Ka siis kui tegutsed kodukontoris, tahad sa ju oma tervist säästa. Ja kui sul on kodus lapsed, aitab ergonoomiline koolimööbel luua hea põhja kogu ülejäänud eluks. Ergonoomiline arvutitool ja -laud parandavad üsna ruttu enesetunnet ja võid avastada, et sa pole pärast pikka tööpäeva sugugi nii väsinud nagu oled harjunud.

12085_04

Millised on ergonoomilised töövõtted?

Ergonoomilised töövõtted on sõltuvad konkreetsest ametist ja töö käigus tehtavatest tegevustest. Keskendudes klassikalisele kontoritöötajale, on ka tavalised probleemid ja lahendused kättesaadavamad. Kui ergonoomiline tool annab hea toe ja head vihjed, kuidas istuda, siis õigel kõrgusel ja kaugusel olev arvutiekraan aitab säästa silmi, korralik klaviatuur ja tugi aga randmeid.

Ka regulaarsed pausid on suure mõjuga. Näiteks võib arvutihiirega töötades tekkida valulik karpaalkanali sündroom. Ennetamiseks on lihtsad aga mõjuvad harjutused: pausid, randmete soojas hoidmine ning võimlemine. Isegi kogu käega ringide tegemine on suurepärase mõjuga. Abiks võib olla ka ergonoomilise arvutihiire soetamine.

Võib öelda, et ergonoomika töökohal tähendab haiguste ja õnnetuste ennetamist. Ennetamine on alati odavam, kui tagajärgedega tegelemine, nii et kvaliteetsesse mööblisse investeerimine tasub igati ära.

Vaata siit videot kuidas reguleeritavad lauad sinu tööpäeva paremaks saavad muuta!


Huvitavad tooted ja soovitused kodukontorisse või tööle

Põhilised punktid, mida töölaua või töötooli valimisel arvestada on õige kõrgus, keha asend ja töö iseloom - kas on palju istumist ühel kohal või liigutakse päeva jooksul rohkem. Kui istumist on vähem, siis võib valida ka lihtsama töölaua ja töötooli, aga kui veedetakse väga palju aega arvutis või ka laua taga, siis soovitame valida tehnilisema töötooli ning reguleeritava kõrgusega laua. Kui töötoolil on rohkem funktsioone, siis saad sa tooli enda jaoks ergonoomilisemaks seadistada ning sel viisil oma asendi mugavaks muuta. Vali endale sobiv töötool ja töölaud või reguleeritava kõrgusega töölaud meie suurest  tootevalikust!