Liumägi või mängumaja õue – üks, teine või mõlemad korraga?

Liumägi või mängumaja õueKodune väike mänguväljak toob igale lapsele rohkelt rõõmu ja pakub põnevaid tegevusvõimalusi. Ei ole isegi vaja hiigelsuurt kümnete eri atraktsioonidega mänguväljakut. Ilus mängumaja õue, selle juurde laste batuudid või lahe laste liumägi õue ning rõõmu jagub pikkadeks päevadeks.

Mängumajad õue on ideaalne lahendus

Kuigi mängumajad õue on ka ise ehitatavad, siis kvaliteetse mängumaja ostmine võib olla kiirem, odavam ning ka turvalisem lahendus. Kõik meie pakutavad mänguväljakud ja erinevad atribuudid, sh mängumajad, on turvalistest materjalidest ja vastavad ohutusstandarditele. Vaadates seda, mis on saadaval, siis kõige rohkem näeb puidust ja plastmassist variante. Kumb on aga parem?

Plastikust mängumaja on erinevatele ilmastikutingimustele tunduvalt vastupidavam ning tänu materjalile on disaini ja stiili osas suur valik. Lastemaja võib olla nii metsaonni kui ka keskaegse lossi välimusega. Või siis näiteks neutraalsema välimusega mängumajad, mida saab erinevate aksessuaaride abil täiendada. Väga populaarne on ka mängumaja liumäega! Roni trepist või redelist üles, mängi natuke aega majas sees ning lase siis viuhti liumäest alla! Unelmate mänguväljak paljudele lastele ja see mahub nende endi tagaaeda!

Laste liumägi õue kas omaette või komplektina

Liumägi on ka avalike mänguväljakute juures tihtipeale üks populaarsemaid lisasid. Redelist ülesronimine ja liumäest alla laskmine on igas vanuses laste suur lemmik. See aitab ka rohkem aktiivselt liikuda, väsitades põnni õhtuks ära, nii et mänguväljakud ilma liumäeta on äärmiselt haruldased.

Kodustes oludes tasub eelistada pigem plastikust kui metallist liumäge. Plastikust liumägi on kergem, lihtsam puhastada ning ka lihtsam liigutada kui pere kolib või kui on vaja aias asukohta vahetada. Samas, kui oled liumäe asukohas igati kindel ning kolimisplaane ei ole, võib parem lahendus – eriti suuremate lastega peredes – olla metallist liumägi. Aga ära jää ainult liumäe juurde. Mängukompleksid on taskukohase hinnaga ja see võib olla hoopis parem valik: näiteks mängumaja liumäega või liumägi õue, mille juurde kuulub ka kiik. Valik tee vastavalt sellele, mis lastele kõige rohkem huvi pakub.

Tasub mõelda ka sellele, et plastikust mängumajad ja liumäed saab suvehooaja lõppedes endaga siseruumidesse kaasa tuua ning sellega kasutusaega pikendada. Selleks oleks muidugi vaja valida väiksemad tooted, mis elutoas või lastetoas kogu ruumi enda alla ei võtaks.

Lisan ostukorvi...