Lauavalgustid - kuidas leida õige disainiga lauavalgusti?

LaualambidVõlu peitub detailides. Tõde, mis on tuttav kõikidele, kes end disainimaailmas kodus tunnevad. Ja selle nipi kasutamine ei nõua professionaalse disaineri pabereid. Mõeldes näiteks toa kujundusele, ei ole oluline vaid tapeet ja suured mööbliesemed, vaid ka sellised väiksemad asjad nagu näiteks laualamp. Õige lamp annab ruumile sama palju juurde kui täpp i-le. Aga kuidas leida õige disainiga lauavalgusti?

Lamp peab aitama, mitte häirima

Kõige olulisem on panna paika lambi ja veel täpsemalt lambivarju kõrgus. Liiga kõrge lamp võib hakata silma häirima, liiga madalast lambist pole kasu. Kui on teada kuhu lampi otsid, istu lihtsalt sinna lähedale ning mõõda ära silmade kõrgus. Ideaalse lambivarju leidmiseks jaga see number kolmega. Lambivarju alumine serv võiks jääda silmade kõrgusele. Kui see on kõrgemal, hakkab lambipirn pimestama. Liia madalal aga tekib ebameeldiv vari.

Väga oluline on ka lambivarju stiil. See pole oluline vaid disaini ühtlustamise osaks vaid ka selleks, et lamp oma otstarvet täidaks. Lugemiseks ja rohkema valguse saamiseks on parem heledam lambivari, mis lubab rohkem valgust läbi. Tumedam vari sobib siis, kui soovid valgust pigem minimaliseerida. Ja stiililt võib lambivari olla nii omapärane kui ka klassikaline – mis sulle rohkem sobib. Alati võib valida ka sellist tüüpi lauavalgustid, mille valguse eredust saab reguleerida.

Proportsioonide tähtsus silmale ja eluviisile

Liiga väike lamp suurel öökapil või suur lamp, mis kitsa riiuli pealt peaaegu maha kukub, ei jäta head visuaalset muljet. Proportsioonidel on oma roll. Samas kui peres on lapsi või loomi, on targem otsus raskem lamp, mida on keerulisem ümber ajada või raskemad põrandavalgustid. Kergemad lambid võivad olla kohtades, kus nende ümber ei toimu sedavõrd palju liikumist. Õige laualamp on nii atraktiivne ja sobiv kui ka funktsionaalne. Hea mõte on ka valgustite miksimine. Põrandalambid ja laualambid töötavad koos palju paremini kui eraldi. Millest ühel valgustitüübil puudu jääb, seda suudab teine variant edukalt asendada.

Lisan ostukorvi...