Lastemaja on iga lapse unistus ehk miks tasub valida laste aiamajad

Lastemaja on iga lapse unistus ehk miks tasub valida laste aiamajadOn hoopis teine asi, kui kodu mängimiseks on laste aiamaja, mitte elutoa nurk. Või võimalus muuta lastemaja aken mängupoe müügiavaks, selle asemel, et pood laua alla ehitada. Ja veelgi parem – mänguaja lõppedes ei pea kõike kokku korjama, vaid saab pärast lõunasööki või järgmisel päeval sama mänguga jätkata. Laste aiamajad on praktiline ning ilus lisand igasse aeda!

Kuigi lastemaja ehitamine pole ületamatu ülesanne, laieneb valik kauplustes iga aastaga ning ka hind ei ole ületamatult kallis. Tänu meie internetipoele pole vaja karta, et lastemaja Tallinnas on kättesaadav vaid linnades, pealinnast väljas elades saab neid samuti tellida, tasuta transport toob kaubad kätte üle Eesti.

Leia parim laste aiamaja

Laste aiamajad on erineva disainiga ja erinevas suuruses. Suurust valides tasub mõelda sellele, mitu last majas mängiks. Üksikul lapsel võib olla hulgaliselt sõpru, kes tahaksid koos majas mängida. Suuremad mängumajad on ka lihtsamini muudetavad ning kui laps kasvab, võib armsast mängumajast saada hoopis äge chillimise koht.

Valides suurema ja väiksema variandi vahel, siis ära unusta, et aiamaja mis praegu on lapsele täpselt paras, võib juba mõne aasta pärast olla liiga väike, nii et isegi kui on soov majas mängimist jätkata, siis lihtsalt ei mahu. Aga kui lapsed ka mängumajast lõplikult välja kasvavad, siis kasutatud lastemaja on alati teisteski peredes hinnatud.

Kuhu lastemajad paigutada?

Parim koht laste aiamajale on piisavalt õhu- ja valguserikas. Samas kui on võimalus paigutada see suuremate puude lähedusse, tasub ka seda kaaluda, et kasutada ära puudest tulevat varju ning madalamat temperatuuri. Mõtle sellele, kas on plaan mängumajale hiljem midagi juurde lisada (nt liumägi või kiik) ja arvesta sellega juba asukoha valimisel. Kui see tundub hea ideena, tasub mõelda sellele, et osta kohe plastikust mängumajad ja liumäed, mis on saadaval komplektina.

Kuidas laste aiamaja sisustada?

Välimus on üks asi, aga kuidas sisemust sättida? Siin on paar võimalust:

  • Laud ning toolid või pink, kus istuda. Kergekaalulised mööbliesemed teevad liigutamise lihtsamaks ning laps saab asju ise ringi tõsta.
  • Pehmete patjadega või kott-tooliga nurk istumiseks või lugemiseks. Patju saab panna ka põrandale või murule, et aiamaja ees näiteks pikniku pidada.
  • Vaip põrandale ning mõned tekid, et saaks jahedamal ajal peale tõmmata, maha laotada või kasvõi onni ehitada.
  • Kastid mänguasjade ja muude aiamaja juurde kuuluvate vahendite organiseerimiseks ning hoiustamiseks.

Aiamaja pakub tegevust päevadeks, kuudeks ning aastateks. Tegu on tõeliselt laheda lisandiga iga lapse jaoks, sest kuigi mängida saab igal pool, pakub laste mängumaja võimalust mängida koduaia turvalisuses ja mugavuses, olles samal ajal piisavalt eraldatud ning andes võimaluse fantaasiamaailma avastamiseks.

Lisan ostukorvi...