Laste aiamööbel ja õuemööbel

Tänapäeval on lastel nii palju erinevaid võimalusi tubaseks tegevuseks, et nende õuesaamine võib olla parajalt keeruline. Üks lihtne nipp, kuidas õues tegutsemine ahvatlevamaks muuta, on laste õuemööbel. Korralik laste aiamööbel võib tähendada seda, et üsna pea pole vaja enam lapsi õue meelitada, vaid on hoopis raskusi, et nad õuest tuppa saada.

Meie valikus on olemas rohkelt eri variante, et aidata laste õues tegutsemine võimalikult põnevaks muuta. Mängumajad, batuudid, liumäed ja kõik muu!

Laste aiamööbel on hea universaalne lahendus

Võib ju mõelda, et laste välimööbel on ülearune ning tavaline aiamööbel käib küll. Pikas plaanis on aga õiges suuruses lastelaud ja aiatoolid hoopis teine lugu. Laste jaoks sobivas suuruses toolid ja laud on kasutamiseks palju mugavamad, kui täiskasvanutele mõeldud aiamööbel. Ja muidugi, väga tähtis osa, lastemööbel on laste päris enda mööbel, mille taga võib joonistada, lugeda, mängida, teha kõike, mis pähe tuleb ning mida ei pea kiirustades puhtaks tegema, sest muidu ei mahu õhtust sööma.

   PLASTIKUST MÄNGUMAJAD JA LIUMÄED
Plastikust mängumajad
   LASTEMAJA
Lastemaja
   LIUMÄGI JA MÄNGUMAJA ÕUE
Liumägi ja mängumaja õue
   LASTE BATUUDID
laste batuudid

Vali funktsionaalne laste õuemööbel

Laste aiamööbel on kergelt liigutatav, mis pakub mitmekülgseid ja mugavaid kasutusvõimalusi. Näiteks ei pea plastmassist mängulaud talveks õue jääma, vaid selle saab suvehooaja lõppedes rõdule või tuppa tuua ning kasutamist jätkata. Tihtipeale on laste mängulaudadel juures ka mugavad panipaigad, mis osutuvad väga kiiresti asendamatuteks lisadeks. Spetsiaalselt lastele mõeldud aialaud ja teised mööbliesemed on reeglina ka palju lihtsamini puhastatavad, mis teeb kasutamise jällegi mugavaks.

Selge erinevus on ka välimuses. Kuna laste jaoks on eriti ligitõmbavad just värvilised ja lõbusad lahendused, on meie poe valikus just selline lastemööbel. Aialaud ise võib olla nii ümmargune, ruudukujuline kui ka ristkülikukujuline. Natuke sõltub sellest, mitu last peaksid õue laua taha mahtuma ning kui vanad nad on. Suuremate laste jaoks on vaja rohkem ruumi, samas kui ühe või kahe väikelapsega peres piisab väiksemast lauast. Muidugi peab arvesse võtma ka ruumi, kuhu laud on planeeritud, et selle kasutamiseks ei peaks üle lillepeenarde ronima.

Laste õuemööbel on rohkemat kui ainult laud ja toolid

Kuigi laste aialaud ja toolid on populaarne valik, siis lastemööbel õue hõlmab rohkem asju ja tihtipeale on neil väga erinevaid kasutusvõimalusi. Liumäest saab alla lasta, proovida üles ronida ning selle alla kasvõi onni ehitada – võimalusi kui palju. Liivakasti aga saab hiljem muuta näiteks peenrakastiks ning lapse seltsis taimi istutada ja nende kasvamist jälgida. Mängumajad saavad aga uue elu ning kodu-poe-kooli mängimise asemel võivad kujuneda lahedaks lugemisnurgaks või omaette olemise kohaks.

Milline laps ei tahaks endale batuuti?

Batuut on üks valik, mis kestab kaua ja pakub huvi eri vanuses lastele. Kui plastmassist liumägi jääb ühel hetkel laste jaoks väikeseks ja igavaks, siis korralikud batuudid sobivad ka koolilapsele ning teismelisele. Seetõttu tasub investeerida kvaliteetsetesse batuutidesse. Sellisel juhul on kindlus materjali ja struktuuri vastupidavuse osas ning isegi kui mõni jubin peaks katki minema, saab selle välja vahetada ning batuut kestab veel pikki aastaid. Ära unusta ka turvavõrku ja vedrude katet, mis muudavad batuudi kasutamise tunduvalt turvalisemaks.

Lisan ostukorvi...