Lahtikäivad ja kokkupandavad panipaigaga tumbad

panipaigaga tumbadKõik teavad, mis rolli täidavad kodus tugitoolid, diivanid ja lauad. Kuidas on aga tumbaga? Tumba või siis teise nimega ottoman on mitmekülgne mööblitükk, millel on koht igas kodus. Ottomanid on algselt pärit 1700. aastate Türgist, kus võimutses Osmanite riik ehk Otomani impeerium. Toolid said nime just impeeriumi järgi.

Toona kasutati ottomane peamiselt istumiseks ja need ümbritsesid tervet ruumi. Ajapikku loodi ottomanidest ka väiksemaid versioone. Kui aga prantsuse väed Osmanite riiki tungisid, avastasid nad, et ottomane on väga mugav kasutada ka jalatoena ja nii saigi neile lisatud teinegi kasutusala.

Mis asi on tumba?

Tumbaks võib nimetada igasugust istet, millel ei ole käetugesid ega seljatuge, kuid millel on polster ja võrdlemisi tugev raam. Isegi kui ottomani kasutatakse vaid jalatoena, on need reeglina disainitud piisavalt tugevalt, et ka istuva inimese raskust kanda. Parema ülevaate saamiseks on aga hea teada, millised erinevad tumbad üldse saadavad on.

Tumba kui kohvilaud

Kohvilauana mõeldud ottomanidel on väga tasane pealispind. Ei mingit uhket polsterdust ega ilunuppe – sellisele tumbale saab paigutada näiteks lugemislambid ja laualambid magamistuppa ning ka ilma ümberajamise kartuseta nii supikausi kui ka kohvitassi. Kohvilaud-tumba võib olla nii ümmargune või kandiline – iga variant sobib.

kokkupandavad panipaigaga tumbad

Tumba kui panipaik

Panipaik-tumbad on heaks multifunktsionaalseks lahenduseks. Sellistel tumbadel on kas täiesti ärakäiv kaas või hingedega kaas, mida tõstes avaneb üllatavalt mahukas hoiupaik. Padjad, tekk, lugemislamp – kõik säärase saab selliselt üsna kergelt pilgu alt ära tõsta. On mudeleid, millel on lisaks ka väiksemad sahtlid, et ka pisemad esemed nagu telekapuldid või käsitöövahendid hõlpsalt ära saaks panna.

Tumba kui luksuslik lisa

Eriti uhke on paksu polsterdusega ottoman. Sellise paksu polsterduse peal on hea puhata nii jalgu kui ka istuda ja tänu stiilsele välimusele sobib see igasse ruumi. Laualambid magamistuppa ei pea käima vaid kirjutuslauale, vaid sobivad väga hästi ka stiilsele ottomanile ning ottoman võib olla ka komplimendiks diivanile.

Lisan ostukorvi...