Kvaliteetne batuut – kauakestev rõõm

Üks atraktsioon, mis väliüritustel igal juhul lapsi tõmbab, on kindlasti batuut. Samal põhjusel on ka batuudikeskused popiks muutunud – kellele ei meeldiks siis nii kaua hüpata kui vähegi jaksu on? Kui aga väliüritused kodulinna kätte ei tule ning ei taha kogu aeg ka batuudikeskuse külastamise eest maksta, on võimalus osta koju üks korralik batuut. Kuidas aga valida välja kvaliteetne batuut, mis pakuks mitme aasta jooksul kõikidele rõõmu?

Midagi algajatele, midagi kogenutele

kvaliteetne batuutBatuute on erineva kujuga: ovaalne, ringikujuline ja ristkülikukujuline. Algajatele on kõige turvalisem ringikujuline batuut. Müügile on tulnud ka neljakandilised batuudid, kuid tugevama tõukejõu tõttu võivad need väiksemate jaoks liialt keerulised olla. Kogenud hüppajatele pakuvad neljakandilised batuudid aga just rohkem rõõmu. Olenemata batuudi kujust on aga ilmtingimata vajalik turvaääre ning turvavõrgu olemasolu.

Kõige lihtsam on osta selline komplekt, kus turvalise hüppamiskogemuse loomiseks on kõik vajalik olemas. Home4you müüb batuudikomplekte, kus lisaks batuudile on juures ka turvavõrk ja turvaäär. Vaja on ainult batuut kokku panna. Mida aga jälgida turvavarustuse valimisel?

Kvaliteet olgu esmatähtis

Turvavõrgu jaoks on parim materjal polüetüleen või siis PE, mis on juba oma olemuselt tolmule, niiskusele ning muudele kahjustavatele teguritele (nt hallitus ja putukad) vastupidav. See tähendab, et PE-st tehtud turvavõrk peab kauem vastu ning enamikel juhtudel pole vaja ka selle puhastamisega pead vaevata. Turvavõrk peaks olema ka kaetud UV spreiga, mis kaitseb võrku päikesekahjustuse eest.

Kvaliteetsed batuudid kasutavad aga ka polüpropüleenist ehk PP-st ja polüestrist tehtud võrke. Peamine erinevus on see, et PE on tunduvalt elastsem. See tähendab, et kui keegi hüppabki vastu võrku, ei rebene võrk sedavõrd kergelt. PP ja polüester rebenevad lihtsamalt ning kui võrgus on juba üks auk sees, on võrk vaja asendada.

kvaliteetsed batuudid

Eelista tunnustatud tegijat

Turvaäär on teine asi, mis on kvaliteetsetel batuutidel juba olemas või on võimalus see juurde osta. Lisaks sellele, et turvaäär kaitseb vedrusid vihma eest, aitab see vältida ka olukorda, kus käed, jalad või juuksed tugevate vedrude vahele satuvad. Parim variant on ilmastikukindel PVC turvaäär. Üleüldiselt peaksid batuudi kõik kinnitused ja ka raam olema tugevad ning mingil juhul ei tohiks esineda logisemist.

Ja lõpetuseks aitab kvaliteetse batuudi leida see, kui osta see kvaliteeti pakkuva ning tunnustatud tegija käest. Home4you on üheks variandiks, kust leiab raudkindlalt kõiki turvanõudeid täitva batuudi. Ja kui peaks ka mingi probleem tekkima, on klienditeenindus kohe lähedalt võtta.

Lisan ostukorvi...