Köögimööbel ehk söögitoamööbel

Kuidas valida köögimööblit ehk söögitoamööblit

Kodu sisustades on söögitoamööbli valimine muutunud aasta aastalt olulisemaks. Ühise söögilaua taga istumine lähendab perekonda ja sõpru ning loob traditsioone. Väiksemates kodudes süüakse sageli köögis ning söögilaud ja söögilaua toolid peavad sobima köögikappide ning muu köögimööbliga. Suuremates kodudes on aga järjest populaarsemaks muutunud spetsiaalse söögitoa sisustamine. Sel juhul on mööbli valimisel teistsugused reeglid, jälgida tuleb kas ainult selle toa sisekujundust või kogu maja sisekujundust tervikuna – just nii nagu perel vaja on.

Köögimööbel, söögitoamööbel TURIN
Köögimööbel ehk söögitoamööbel TURIN

Köögimööbel, söögitoamööbel LILY
Köögimööbel ehk söögitoamööbel LILY

Söögitoa mööbli valimine on tegelikult väga põnev protsess. Millised kapid ja kummutid, millised toolid ja laud? Kapid ja kummutid võivad olla samast sarjast või saab neid omavahel kombineerida. Samuti võib valiku teha söögilaua või toolidega. Söögilaud võib olla ülejäänud mööbliga samast sarjast või siis täiesti erinev. Erinevate mööbliesemete ja stiilide kombineerimisel võib saavutada väga põnevaid tulemusi.

Köögimööbel, söögitoamööbel ELIZABETH
Köögimööbel ehk söögitoamööbel ELIZABETH

Köögimööbel, söögitoamööbel SAMIRA WAT
Köögimööbel ehk söögitoamööbel SAMIRA

Üldjuhul kui kapid, kummutid ja lauad on mingis kindlas toonis, siis värvi saab söögituppa tuua toolidega. Toolide valimine on samuti huvitav ning isegi raske kuna valik on suur ning eelistused erinevad. Kui aga peres kuidagi kokkuleppele ei jõuta, siis võib igale pereliikmele valida oma tooli kasvõi mitmest sarjast kokku. Siin on abiks muidugi terve mõistus ja stiilitunne – aga võimalus on olemas. Erinevad toolid ühe laua taga on endiselt väga ajakohane lahendus.

Köögimööbel, söögitoamööbel ENRICH
Köögimööbel ehk söögitoamööbel ENRICH

Köögimööbel, söögitoamööbel ENRICH
Köögimööbel ehk söögitoamööbel ENRICH

Kui söögilaud asub ruumi puudumisel köögis, ei ole sellest midagi. Ka siin on palju võimalusi mugava söögikoha loomiseks. Suuremas köögis saab söömiseks luua eraldi nurga ja väiksemas on teised lahendused kasvõi baarileti ja baaripukkide näol. Otsustamise lihtsustamiseks on hea valida ka söögilaua komplektide hulgast. Klassikaliselt on komplektis toolid neljale või kuuele inimesele ning vastavas suuruses laud. Suurema seltskonna puhul on mõistlik valida pikendatav laud ja lisatoolid, sel viisil on argipäeval võimalik ruumi kokku hoida. Söögitoa või köögi sisustust arvestades saab valida neljakandilise, pikliku või ümmarguse laua ja sinna juurde sobivad toolid. Kui on ruumi, tasub söögitoas mõelda ka abilaudadele ja serveerimistasapindadele, kuhu saab vajadusel toidud ning nõud asetada. Kapid ja kummutid sobivad serviiside, laudlinade, küünalde jms paigutamiseks, et kõik söögitoas vajalik oleks ühes kohas koos.

Tammespooniga komplekt TURIN
Söögitoamööbli sari TURIN, vaatal sari TURIN

Tammepuidust köögikummut
Köögikummut CHICAGO, vaata sari CHICAGO

Vaata kõiki mööblisarju siin: MÖÖBLISARJAD

Lisan ostukorvi...