Ideaalne riidekapp - kuidas valida riidekappi?

Magamistoa oluliseks sisustuselemendiks on voodi, kuid kindlasti ei tohi ka ära unustada suure mahutavusega riidekappi. Riidekapp on teine oluline mööbliese sinu magamistoas, et ära mahutada kõik rõivad, jalanõud ning erinevad aksessuaarid. Riidekappide valik on väga lai, seega tuleb võtta piisavalt aega, et endale parim riidekapp valida. Kas valida nurgariidekapp, riidekapp liugustega või klassikaliselt lihtne kapp? Riidekapi valiku osas anname sulle alljärgnevalt nõu.

Lükandustega riidekappRiidekapid on väga erineva stiili ja lahendusega, seega kõige alguseks on vaja läbi mõelda, kui suurt riidekappi on vaja ja millised on ruumi võimalikud lahendused selle paigutamiseks. Arvestada tuleb ka riidekapi ümber oleva vaba ruumiga, et ilma vaevata saaks uksi avada ja sulgeda.
Samuti on riidekappe, mis on lükandustega. Riidekapid lükandustega ei vaja lisaruumi uste avamiseks ja sulgemiseks, seega sobivad need väikestesse tubadesse. Lisaks sisaldavad need tihtipeale suuri peegleid ja sahtleid, mistõttu ei ole vaja lisaks teisi mööbliesemeid nagu kummutid, riiulid, soetada. Limiteeritud vaba ruumiga tuppa sobib ka nurgariidekapp, mis võimaldab ära kasutada kõikvõimalikke ruumi tühimikke ja nurkasid hoides kokku juba niigi vähest pinda.

Riidekapi valimine

Riidekapi valimine ei peaks piirduma välise ilme valimisega, vaid ka sisuga. Oluline on, et riidekapp oleks hea mahutavuse ja suurusega: erinevad riiulid, riputusvõimalused jne. Ideaalne riidekapp mahutab rõivaid nii rippuma, sahtlitesse kui ka riiulitesse. Erinevate esemete paigutamiseks on erinevaid võimalusi vaja, näiteks täiskasvanute riiete nagu seelikute, kleitide või pükste riputamiseks peab olema riputuskõrgus umbes 120 cm, lasteriiete puhul piisab 77 cm kõrgusest. Samuti tuleb vaadata kui suure sügavuse ja pikkusega sahtleid pakutakse. Mida sügavamad sahtlid, seda mahukamad need on. Enne riidekapi ostmist veendu kui suurt riidepinda on selles vaja.

Naturaalsest tammepuidust riidekapp

Riidekapi üldine ilme tuleb valida nii, et see sobiks kokku terve magamistoa sisustusega. Seega on oluline järgida üldist sisekujunduse stiili: kui magamistuba on sisustatud barokk stiilis, siis kindlasti tuleb ka riidekapp valida barokiliku kujundusega. Kõige lihtsam on aga eelistada naturaalsetes toonides, näiteks helebeež, helepruun, hall jne, riidekappe, sest need sobivad paljude erinevate kujundusstiilidega ja samal ajal ei muuda ruumi väiksemaks.
Väga universaalne ja kindel valik on lihtne lükandustega riidekapp, mille välisuksed on kaetud peeglitega. Peeglitega kapp teeb ruumi näiliselt suuremaks, mistõttu on see hea valik väikestesse magamistubadesse.
Väga spetsiifilise sisekujunduse puhul on õige riidekapi valimine suurem väljakutse, mistõttu tuleb uurida palju erinevaid riidekapi kujundusi.

Riidekappide valik on suur ja maitsed on erinevad.Enne riidekapi soetamist mõõda ära enda magamistoa vaba ruum, mõtle läbi ruumipaigutus ja oma kindlad soovid kapi sisu võimalustele. Seejärel võib alustada riidekappide valimisega. Tutvu kvaliteetsete riidekappidega Home4you e-poes.

Lisan ostukorvi...