Eukalüptipuidust mööbel (Eucalyptus)

Suvemööbli sari: HENRY (aiamööblikomplektid, lauad, toolid)

mööbel eukalüptipuidust

Puidust aiamööbli valmistamiseks on parimad troopilised kõvapuuliigid nagu näiteks tiikpuu, akaatsia, eukalüpt, meranti, sest peavad vastu erinevatele ilmastikuoludele tänu oma kõvadusele ja kõrgele õlisisaldusele.

Eukalüpti puit on hinnatud oma dekoratiivse välimuse, suurepärase tugevuse ja loomuliku vastupidavuse poolest. Võrreldes puidu kuningaks peetava tiikpuuga on eukalüpti puidu värvus ja tihedus üsna sarnased.

Eukalüpti puidul on kõrge õlisisaldus, mis kaitseb puitu niiskuse, kahjurite ja mädanemise eest, kuid siiski jääb natuke vastupidavuselt tiikpuule alla. Tiikpuu kõrge mineraalide sisaldus takistab puidu väändumist ja suur õlisisaldus takistab puidu mädanemist ja pragunemist isegi kõige märjemates tingimustes. Samuti on tiikpuu on väga vastupidav erinevatele puidukahjuritele. Tänu nendele omadustele võib tiikpuust valmistatud mööbel kesta põlvest põlve.

Kiire kasvu tõttu on eukalüpti puidu tootmine efektiivne ning tänu sellele on puit ka hinnalt taskukohasem, kui paljud teised kõvapuuliigid. Maakera kõrgeimaks puuks peetakse eukalüpti, mis võib kasvada kuni 150m kõrguseks. Eukalüpti kodumaa on Austraalia, kus neid kasvab 300 liigi ümber. Puu kasvab väga kiiresti ja võib juba esimese 10 aastaga anda niisama palju puitu kui mänd ja kuusk 100 aasta vanuselt. Eukalüpt on lülipuiduline lehtpuu, maltspuidu ( puidu välimised kihid) osa on heleda värvusega ja lülipuidu ( puidu sisemised kihid) osa on pruunikama tooniga, seetõttu võivad ka tooted olla eritoonidega.

Eukalüptipuidust mööbel

Eukalüptist mööbel vajab üsna vähest hooldust, puhastage pealispinnad veega ja plastikust harjaga hõõrudes puidusüü suunas ning seejärel loputage puhta veega, et eemaldada kleepunud mustus.

Ärge hõõruge liivapaberiga maha puidu ilmastikukindlat hallikat välimust, et puidu naturaalset värvi esile tuua, vaid ainult kergelt hõõruge ebatasasuste ja pindude eemaldamiseks.

Kanna puitpindadele pehme lapiga 1x aastas puiduhooldusõli, mis on mõeldud tiik või eukalüpti puidule, et värskendada puidu värvitooni elavamaks ja niisutada puitu pindude vältimiseks.

Kaitske puitmööblit liigniiskuse ja liigse UV kiirguse eest ning hoiustage jahedas kuivas ruumis.

eukalüpt

Lisan ostukorvi...