Ergonoomiline kontorimööbel, et tööelu kestaks ja tervis ei kannataks

Ergonoomiline kontorimööbelVeetes suure osa päevast tööd tehes on oluline, et ümbritsev keskkond toetaks produktiivsust aga ka heaolu. Üks viis kuidas see tagada, on valida kontori sisustamiseks ergonoomiline kontorimööbel. Kuigi on erinevaid valikuid, siis kaks tähtsat mööblitükki on kontoritool ja töölaud.

Kuidas valida ergonoomiline kontoritool?

Kvaliteetne kontorimööbel algab korralikust toolist. Parim kontoritool on selline, millel saab muuta erinevaid kaldenurkasid, alaselja toetust, kõrgust ning ka sügavust. Kõik need on tähtsad, et ka pikad tööpäevad kulgeksid probleemivabalt.

Oluline on alaseljale pakutav tugi ning võimalus nõjatuda pisut tahapoole. Seetõttu on hea valik töötool, mis liigub kehaga kaasa. Tool peaks olema piisavalt kõrge, et jalatallad oleksid täielikult maas ning reied maaga paralleelsed. Lühemat kasvu inimestele on mugava ning õige asendi leidmisel asendamatuks abiks jalatugi. Käetoed aitavad aga vältida õlavöötme pingeid.

Kvaliteetne kontorimööbel – ära unusta lauda!

Laud on osa sellest, et luua korralik ergonoomiline töökoht. Valimisel tuleb jälgida nii laua sügavust kui ka kõrgust. Õige sügavuse aitab leida see kui mõelda, palju on laual ruumi vaja. Kas sinna on vaja mahutada arvuti? Monitor? Mitu monitori? Sülearvuti? Kas on vaja ka ruumi tahvelarvutile või hoopis klassikalisele paberile ning pastakale?

Laud peaks olema piisavalt sügav, et tagada vaba ruum jalgadele, põlvedele ning reitele. Liiga väike laud hakkab jalgadele pressima ja muutub üsna ruttu äärmiselt ebamugavaks. Samal põhjusel võiks vältida laua all asjade hoidmist, et oleks ruumi jalgu sirutada ning liigutada.

Sügavusest olulisem on laua kõrgus. Liiga kõrge laud toob kaasa pinged õlavöötmes, sest trükkimiseks on vaja tõsta käsi ja õlgu. Liiga madal laud aga sunnib küürutama, mis hakkab halvasti mõjuma seljale, kaelale ning õlavöötmele. Tähelepanu on vaja pöörata ka käte ning eriti randme asendile. Kõige halvem on see kui randmed on vale nurga all – näiteks kui arvuti on lauapinnast tunduvalt kõrgemal või kui lauapind on ülejäänud kehaga võrreldes liiga madalal.

Õige asendi saavutamiseks võib olla vaja muuta kas lauapinna kõrgust või liigutada klaviatuuri ning hiirt endast kaugemale või endale lähemale. Kui on keeruline leida õige kõrgusega lauda, võib vastuseks olla hoopis reguleeritava kõrgusega laud. Selliselt saab paika panna täpselt sellise kõrguse mis kasutajale vajalik.

Õigesti valitud ergonoomiline kontorimööbel tähendab meeldivamat tööpäeva

Istudes õigesti peaks pea olema otse õlgade kohal, et vältida nn nutikaela teket. Kaela kiputakse ettepoole sirutama siis kui vahend, millega töötatakse, olgu selleks siis nutitelefon, nutitahvel või ka sülearvuti ekraan, on liiga madalal. Lühiajaliselt on see üleelatav ent kui probleem kestab, peaks olema prioriteediks kvaliteetne büroomööbel: õige kõrgusega kirjutuslaud, reguleeritav laud või sülearvutile seda kõrgemaks tõstev alus.

Õigesti valitud kontorimööbel on abiks ent veel olulisem on enda käitumine. Reguleeritava kõrgusega lauast on abi vaid siis kui töötada vaheldumisi istudes ja seistes. Ergonoomiline tool on abiks kui see enda järgi paika sättida ning istuda õige asendis. Iga paarikümne minuti järel tuleks teha ka lühike paus. Piisab natukesest sirutamisest ja kõndimisest, kasvõi uue kohvikruusi järele.

Lisan ostukorvi...