Elutuba - ideid ja elutoa sisustamine

Elutuba on kodu süda, kus veedetakse perekonnaga aega ja võõrustatakse ka külalisi. Seetõttu tuleb elutoa sisustamise juures pidada meeles eelkõige mugavust ja praktilisust. Elutoa kujundamise juures ei ole ette kirjutatud reegleid, eelkõige tuleb arvestada ruumi suuruse, kuju ja valgusküllasusega. Pimedamad ja väiksemad ruumid on mõistlik sisustada kompaktsete lahendustega ja eelistatult heledat tooni värvides. Elutoa kujundamise juures on soovitatav alustada mõne üksiku ning olulise elemendi valimisest, näiteks valida välja diivanilaud, tugitool või diivan, ja seejärel hakata nende ümber sobitama teisi elutoa sisutuselemente.

Kui teil on pigem väike, mitte väga avar elutuba, siis mõjuvad ruumis hästi heledad mööbliesemed, nt Spectra sarja kahe- ja kolmekohaline hall või taupevärvi diivan. Luksuslikuma maitse eelistajatele sobib kindlasti kõrge seljatoe ja tepinguga beež või tumehall Hedy sarja diivan koos tugitoolidega.

Elutuba - ideid ja elutoa sisustamineMängleva terviku loob elutoa sisustamise juures kombinatsioon heledast mööblist ning kontrastsetes toonides disaini elementidest. Skandinaavialike külmade ja heledate toonide kõrval toovad  elutuppa särtsu värvikirevad ja mustrilised vaibad ning dekoratiivpadjad. Sarjast Holly leiab lillelisi, idamaiseid ja mereteemalisi pehmeid elutoa diivanile sobilikke patju.

Elutoa laua valiku osas tuleb eelkõige mõelda selle põhifunktsioonile: kas eelistatakse lihtsat ja väikest kohvi- või diivanilauda, kuhu ajalehed ja –kirjad asetada või nii suurt, et mahutada selle ümber kogu pere ja ka külalised. Elutoa disainimine väga avaras ja ruumikas toas annab kindlasti rohkem sisustamise võimalusi, sest erinevat tooni värvide ja mustritega võib julgemalt katsetada. Samal ajal võib ka liigne ruumikus elutoa sisustamist keerulisemaks muuta. Kõrgete lagedega elutoa puhul soovitatakse ära kasutada taimi ja eelkõige selliseid, mis kasvavadki kõrgustesse, näiteks erinevad palmid. Samuti annab erinevate lillepostamentide kasutamine hea võimaluse taimede kõrguste varieerimisel ruumis, mis muudab selle õdusamaks.

Kui väiksema elutoa puhul ei tohi tuba asjadega üle kuhjata, siis avara ruumi osas võib just palju erinevaid esemeid kokku kombineerida. Näiteks mugavaks külaliste võõrustamiseks võib elutoa kohvilaua ümber paigutada mitmeid tugitoole, tumbasid või suuri patju, milleks pisemas elutoas ei ole lihtsalt ruumi. Modernse ja noorusliku elutoa kujundusega tuppa sobivad SEAT või Explorer sarja kott-toolid ja põrandapadjad, mis on pehmed ning mugavad ja väga lihtsalt hooldatavad. Wester tugitoolide sarjast leiab ka jalapingiga istumisasemeid, mis muudavad puhkamise ja televiisori vaatamise/ raadio kuulamise eriti nauditavaks.

Elutoa sisustamine

Elutoa kujundamisel annab viimase lihvi disainielementide kasutamine ehk maalid, küünlad, valgustid, seinakellad jms. Stiilse nüansi annavad metallsetes toonides küünlajalad ja erinevad vaagnad, mida kasutada meelepärase toidu serveerimiseks. Romantilise stiili armastajad leiavad endale ideid Linen sarjast, pigem minimalistliku joone esindajad võiksid kombineerida kokku erinevaid läbipaistvast klaasist anumaid In Home sarjast.

Järgides eelnevaid nippe, muutub elutoa kujundamine hõlpsaks ja meelepäraseks tegevuseks. Lähenega sellele loovalt vastavalt teie ruumi suurusele ja funktsioonile.

Lisan ostukorvi...